Vajíčko nahniličko, natvrdo či naměkko

Bezmasá jídla Doba přípravy: 6 minut příprava 23 názorů

Bezmasá jídla Doba přípravy: 6 minut příprava 23 názorů

Suroviny 1 porce

Vejce
sůl
voda
chléb

Postup přípravy receptu

 1. Ideálně uvařit vajíčko na měkko, středně tzv. na hniličku nezvládne mnoho z nás. Přidávám návod, jak sobě na snídani, svým hostům tuhle radost nepokazit a ještě se pobavit.

 2. Doporučuji vařit vajíčka od počátku ve studené vodě, uspoří se tím i energie. Není třeba mít obavy o správnou tuhost vaječného žloutku. Použijeme totiž jednoduchou ale důvtipnou pomůcku.

 3. Společně s vašimi vajíčky budete totiž vařit vajíčko beepegg v překladu znějící "pípající vajíčko", které ovšem nepípá, ale hraje.

 4. Nejjednodušší způsob, jak uvařit vajíčka "tak akorát". BeepEgg přesně ví, kdy je třeba stav žloutku např. na hniličku. Teplotní senzor v BeepEgg přesně detekuje, v který moment se začne voda vařit a od tohoto bodu zabudovaný časovač začne opočítavat čas až do momentu ideálního stavu pro dokonale uvařené vajíčko.

 5. Jednoduše dejte BeepEgg do vody se skutečnými vejci a vařte společně. Když jsou vajíčka "tak akorát", BeepEgg zahraje melodii. BeepEgg zahraje 3 různé melodie podle požadovaného stupně tvrdosti, vajíčka na měkko, vajíčka na hniličku, vajíčka na tvrdo.

 6. Když máte vejce uvařená opláchněte BeepEgg společně s vejci studenou vodou a uskladněte společně s ostatními vejci v lednici. Šetří se tím baterie vajíčka. Nyní už si vychutnejte každé ráno perfektně lahodný žloutek.

Komentáře k receptu Vajíčko nahniličko, natvrdo či naměkko

 • zdenka zdenka(neregistrovaná)

  Hned jsem si objednala,konec hlídání hodin :-)

  Odpovědět

 • Rajský Rajský(neregistrovaný)

  medmic:Také si myslím, že je to návod naprosto zbytečný. Možná ještě tak pro americkou hospodyňku, co suší mokrou kočku v mikrovlnce. :-D

  Odpovědět

 • medmic medmic

  Bez Beep Eggu to jde taky a snadno http://www.kucharka-recepty.com/vejce-na-hnilicko-... střední čtyři, velká čtyři a půl (malá tři a půl ale ta nemá smysl takhle vařit, ta jsou tak na rozklepávání do nějakého pečení nebo vaření :-) Rozdíl mezi nastavením beepegu nebo kouknutím na hodinky fakt nevidím žádný

  Odpovědět

 • Vlastik Vlastik(neregistrovaný)

  ;-(Vajicko na hnilicku nema svuj presny cas. Logicky to vyplyva z presne vahy. U me 3,5min vajicka do 70g strednim varem. Toto by melo fungovat ;-)

  Odpovědět

 • BILKOVAI BILKOVAI

  Milunko, plynové hořáky:-D:-))

  Odpovědět

 • Milunka Milunka(neregistrovaná)

  BILKOVAI: děkujeme... a ještě prosím, měla jsem možnost vyzkoušet na elektrickém a plynovém sporáku nebo také na klasických plotnových kamnech, řeknu vám, je to rozdíl a ještě jsem nepřišla na to, na kterém tom sporáku/kamnech, kolik minut vařit, proto se ptám, jaký máte vařič? ;-)

  Odpovědět

 • BILKOVAI BILKOVAI

  Vera, já vařím vajíčko na hniličku tak, že jakmile začne vařit voda, tak vložím vejce a vařím přesně 4 minuty. Potom ho vytáhnu a zchladím pod studenou tekoucí vodou.

  Odpovědět

 • Vera Vera(neregistrovaná)

  Tak sakra kolik minut se maji vajicka na hnilicku varit!?! Delam je jednou za uhersky rok a zadne dalsi zbytecnosti do kuchyne kvuli tomu rozhodne kupovat nebudu! Tohle neni recept!

  Odpovědět

 • Raduz Raduz (autor receptu)

  Vajíčko je mazanější. Aktivuje se pípnutím, jakmile teplota vody dosáhne 45 stupňu a začne odpočítávat čas vaření až v momentu varu vody. Výchozí teploty se tedy srovnají. V lednici je to opravdu hlavně kvůli baterii, jak říká "špagetka", a taky je hezky po ruce s ostatními vajíčky. :-K

  Odpovědět

 • Veronika.Hrozna Veronika.Hrozna

  Duležitý je rozdíl teplot.Vajíčko z lednice má 5-6 stupňu a mašinka z kuchyně 20 stupňu.Když je dáte vařit spolu rozdíl teplota delta t je 14 až 15 stupňu,co se projeví nepřesným měřením a vajíčko muže být špatně uvařeno. Výrobce to zřejmě zatajil a svalil to na baterii,což je samozřejmě nesmysl. Duležitá je stejná výchozí teplota a čas vaření tím pádem mašinka změří přesně! Těch 15 stupňu rozdílu je asi 50 vteřin ,
  záleží ovšem na velikosti vajíčka,při opravdu velkých je klidně možné ,že i minutka a dvacet vteřin.

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  cekrops:ale to je asi rozdíl, baterku v autě používáš denně, ale já mluvím o bateriích, které si nakoupíš do zásoby a všechny najednou je nepoužiješ, v nečinnosti naopak vydržej v chladu ;-);-) - taky nedám baterku s fungujícím mobilem do ledničky ;-);-) - i když jednou se mi to stalo i s nákupem :-O:-8:-D:-D

  Odpovědět

 • cekrops cekrops(neregistrovaný)

  spagetka: já jen vím, že např. baterie v autě vydrží dýl nabitá např při 20st než při 4st . To je všeobecně známo. A z tohoto faktu vycházím...Ale možná se pletu.:-8

  Odpovědět

 • sofie1973 sofie1973

  Nechci být rýpavá, ale tohle není recept, ale reklama:-!:-((:-!

  Odpovědět

 • tejaja tejaja (moderátorka)

  A je to recept ? Nemalo by to byť medzi kuchynskými pomocníkmi v diskusii ? :-O

  Odpovědět

 • jahoda jahoda

  AntoninZ: ano, to je pravda a přidáním octa jdou také lépe loupat. Zkoušela jsem to, ale jasně že u takových jednodenních, čerstvě uloupených od slepice to nefunguje:-D;-)

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: jak dlouho vařit vajíčka jak dlouho se vaři vajička na měkko jak dlouho se vaří vajíčka na tvrdo vařeni vajíček vejce na měkko doba vaření jak dlouho se vaří vajíčka vařená vajíčka doba vaření vajíček jak se vaří vajíčka na tvrdo jak dlouho se vari vajicko na tvrdo vaření vajíček na tvrdo jak dlouho se vari vajicko na mekko jak vařit vajíčka jak uvařit vajíčka jak dlouho vařit vajíčko jak uvařit vajíčko jak dlouho se vari vajicko varene vajicko vejce na tvrdo doba vaření doba vareni vajicek na tvrdo