Tříbarevný pudinkový pohár

Suroviny 6 porcí

1,5 litru mléka
1 čokoládový pudink
1 malinový pudink
1 vanilkový pudink
cukr krystal (či krupice)
na ozdobení:
ovoce
šlehačka
zmrzlina
(a další dobroty, co dům dal)

Postup přípravy receptu

 1. Odměříme si 0,5 l mléka, vsypeme 1 pudinkový prášek, pořádně promícháme a vlijeme do kastrolu, přidáme 2,5 lžíce cukru a za stálého míchání na středním ohni vaříme.

 2. Jakmile začne mléko krémovatět, ztlumíme plamen na minimum a stále mícháme, dokud nezačne pudink plkat, tzn. začne místy probublávat.

 3. Ještě asi minutku mícháme, poté odstavíme a naběračkou rozdělíme do 6 misek či pohárů. Pokud nemáte misku průhlednou, aby byl efekt tří barev vidět, je lepší misku vypláchnout studenou vodou, pak se lépe vyklopí.

 4. Uvaříme takto postupně všechny tři pudinky, postupně vytvoříme barevné poháry a dáme do lednice vychladit.

 5. Nakonec ozdobíme dle vlastní fantazie a možností, já jsem navrch dala lžíci jahod rozmačkaných s cukrem, kopečky zmrzliny a šlehačku.

Poznámka od kuchařky

Na pudinku je sice postup, ale pro naprostého začátečníku není úplně jasný například okamžik, kdy je uvařeno...a také se mi osvědčilo nelít pudink do horkého mléka, občas se pak dělají "cucky", když člověk nestíhá míchat...navíc - přivést mléko k varu je ošemetná záležitost končící občas překypěním či spálením...znám to z domova :)...a pak ty udivené a dotčené pohledy typu "a jak jsem to měla vědět???" :D

Komentáře k receptu Tříbarevný pudinkový pohár

 • yoghurtt yoghurtt

  že jsem ho tedy dnes dělala a vypadá mi o hodně hůř než ten tvůj,mi nic jinýho nezbyde,než ti s radostí poslat bodík :-D:-K:-K

  Odpovědět

 • michsamant michsamant

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  No to je krása!!:-O:yes:

  Odpovědět

 • maris maris

 • Bibinka Bibinka

  Isahu, taky dělávám hodně takové barevné dobroty a říkám tomu pudink sto chutí, zdobím většinou šlehačkou, nějakým ovocem a taky občas prokládám ty barevný vrstvy piškotama. Dá se tady hodně improvizovat;-)máš 6.boda:yes:

  Odpovědět

 • yanull yanull(moderátorka)

  Přidám i svůj postup, který mi vyhovuje nejvíce. Do nádoby dám potřebné množství cukru, které promíchám s pudingovým práškem,přiliji trochu mléka a promíchám.Díky cukru to jde velmi rychle, protože se rozpouští zároveň s pudingem. Pak doliji zbytek mléka a vařím do potřebné hustoty, což od doby varu trvá nejvíce 2 minuty. Za krásný pohár posílám bodík. :-p;-):yes:

  Odpovědět

 • Ivana Ch Ivana Ch

 • pipre pipre

  Tak já vařím puding jako Ivanka, jen v menším množství mléka v hrníčku puding kvedlačkou pořádně rozmíchám, vliji do kastrůlu se zbytkem mléka a za stálého míchání zahřívám a asi 2 minuty vařím od okamžiku, kdy začne bublat :-) Jinak takové pudingové poháry máme rádi. Někdy ještě proložím piškoty smočené v ovocné šťávě .:yes:+2

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Já nejprve do nádoby vsypu prášek, pak přileju trochu mléka z odměřeného půllitru, pomalinku zahřívám, stále míchám a pomalu po troškách přileju ten půlitr, dělám to stejně, jen nejdřív začnu tím práškem a do něj mléko.;-):-p:yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: pudinkový pohár pudinkové poháry recepty na ruzné poháry pohar s pudinkem pudinkový pohár s ovocem poháry s pudinkem pudingové poháry pohar z pudinku pudinkové poháry recepty poháry pudinkové poháry z pudinku pudinkoví pohár pohár s pudingem pudinkovy pohar se zmrzlinou čím ozdobit pohár pudingovy pohar pudinkový poháry vyborny zmrzlinový pohár recept jak ozdobit pohár recept na pudinkovy pohar