Pudinkový pohár s ananasem a šlehačkou

Suroviny

1 ananasový kompot 500 - 600 g
1 vanilkový cukr
cukr dle potřeby
1 vanilkový pudink
šťáva z 1/2 citronu
1 šlehačka - Rama Cremefine na šlehání v lahvičce - 250 ml nebo jiná, možno i piškoty na prokládání.

Postup přípravy receptu

 1. Šťávu z kompotu slijeme a doplníme vodou na 500 ml, přidáme vanilkový cukr, podle potřeby ještě dosladíme a běžným způsobem uvaříme vanilkový pudink.

 2. Přidáme na drobnější kousky nakrájený ananas - několik kousků můžeme nechat na dozdobení povrchu, citronovou šťávu, občas promícháme a když je trochu prochladlý, tak do něj lehce zamícháme asi 2/3 ušlehané, přislazené šlehačky, zbytek si necháme na dozdobení povrchu. Můžeme ale dát i celou.

 3. Dáváme do pohárů a můžeme jako mezivrstvu dát pár dětských piškotů, necháme vychladit a dozdobíme dle své fantazie. Z uvedeného množství je zhruba 5 - 6 pohárů. Můžeme použít i jiné ovoce.

Komentáře k receptu Pudinkový pohár s ananasem a šlehačkou

 • Merylas Merylas(autor receptu)

  Holky,děkuji za pochvalu:-K

  Odpovědět

 • Klariska Klariska

  Pěkný recept a úžasně nazdobený pohár, mňam :yes::-K.

  Odpovědět

 • isindy isindy

  krása, hned bych si jeden (a klidně i dva :-8:-D) dala...:-p
  moc hezké fotky, o obsahu poháru nemluvě...:yes:

  Odpovědět

 • Merylas Merylas(autor receptu)

  Holky, děkuji:-8:-8:-8 Miruš, a Ty mě nezlob:-!:-8:-8:-8 Já Tě moc ráda pohostím i bez cukrárny, která by mi určitě zkrachovala. Na to tady jsou jiní, kterým by prosperovala;-) Já doma zkouším jen tak pro radost, nebo někde něco vidím, slyším nebo vyčtu. Ale z mé NEkreativity mám skoro mindráky:-)):-8:-* Já se zas moc ráda dívám na Tvé kouzla v kuchyni:yes:;-):-K

  Odpovědět

 • hanahcotton hanahcotton

  No jak tady má potom člověk hubnout :-?:-// Další lákadlo :yes:+1

  Odpovědět

 • mirca75 mirca75

  Merylas:-) já ty tvoje poháry a nepečené dobroty prostě miluju:-8. Neboj, líbí se mi i to další;-), ale tohle je prostě paráda. Ty mít cukrárnu, tak mě tam máš denně a ochutnávám nové a nové výtvory:-p:-8. A protože je tu fotka jako živá, tak jdu na to....;-). Boďku č. 2 Ti dám klidně už teď:-K.

  Odpovědět

 • plotna plotna

Tématické fráze: šlehačkové poháry šlehačkový pohár pudink šlehaný s tvarohem a šlehačkou jahodový pudingový pohár se šlehačkou pudink se šlehačkou poháry šlehačkové pudingový pohár pohár s pudinkem sladké poháry pudinkový pohár s ovocem pudinkový pohár s jahodami pohár recept ananas se šlehačkou šlehaný pudink pudinkový pohár s jahodama recept na poháry s pudinkem pohár šlehačkový poháry s pudinkem poháry recepty pudink šlehaný s tvarohem