Malinové pusinky

Suroviny

280 g pískového cukru
280 g hrubé mouky
2 vejce
2 lžíce malinového džemu

Postup přípravy receptu

 1. Vejce dobře ušleháme s cukrem, přidáme malinový džem a po lžičkách lechce vmícháme mouku.

 2. Na plech pomazaný voskem děláme malé hromádky a pečeme na mírném ohni. Dlouho vydrží!

 3. Před podáváním přizdobujeme puntíčkem čerstvého džemu.

Komentáře k receptu Malinové pusinky

 • Klariska Klariska

  Lara8: jestli Terku uráží, že linkuji odkud recepty opsala, ať přestane opisovat nebo začne uvádět zdroj a bude po problému.

  Odpovědět

 • Dáda Dáda(neregistrovaná)

  :-K Opravdu se nepřidává máslo?:-8

  Odpovědět

 • Lara8 Lara8

  Pro Klariska: Nevím, proč tu neustále mojí sestru (pejsek) urážíš. My u nás doma vaříme každý den různá jídla podle nejrůznějších receptů a totéž platí i u moučníků a všeho, co tu Terka má. Všechny ty recepty, co tu píše, jsme už někdy vyzkoušeli, jen s fotkami je trochu problém, protože když jsme to vařili nebo pekli, tak Terka ještě tady zaregistrovaná nebyla a proto si to nemohla vyfotit. Ocenila bych, kdybys sem přestala dávat nějaký nesmyslný odkazy. Odtud to stejně není z těch stránek co uvádíš. A jestli na její recepty chodíš jenom proto, abys jí tu mohla urážet, tak to prosím tě nedělej a nechoď sem na její stránky. Na to, že jí je 10 let je hodně snaživá a vaření i pečení ji velmi baví. Tohle si od tebe nezaslouží !!! :-((:no:;-(

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  ;-)Super oprava:-)teď by to mělo být OK:-pale já už nepeču:-))ještě mám celou várku od minula:-O:-D

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  Jani R.:-));-)recept byl moc lákavý,dík za pochvalu:-))
  Klarisko,bude to určitě tak,jak píšou na Dámě:-):yes:A jako kokosky to opravdu vypadá:-))
  Terezko,jako autorka zde uvedeného receptu by jsi asi měla množství cukru opravit;-)je to opravdu moc sladké:-))

  Odpovědět

 • Klariska Klariska

  Díky Anno, že jste pro nás recept ozkoušela :yes:. Koukám, že výsledek spíš než pusinky připomíná kokosky.
  Za přeslazení možná může překlep při přepisování původního receptu, kde je mouky stejně jako cukru http://recepty.chytrazena.cz/moucniky/malinove-pus...

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Aničko, hluboký úklon před tebou!!:-O:-O:-O Já myslela, že jsem pohotová, ale kam se hrabu na tebe a na tvou odvahu. Smekám a za foto dávám veliký plus.
  Zjistila jsem, že Terezce je 9 let, takže bod i pro ní a pochvala. Je moc hezké, že se ti vaření a pečení líbí;-):yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • O O(neregistrovaný)

  Tohle změkne po namočení do čaje :-D:-D

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  :-OPromiňte všichni-zapomněla jsem dodat,pekla jsem 10 minut na minimum.Já osobně bych doporučovala jíst až po uležení,tak týden,14 dní:-/
  Terezko u vás to konzumujete kdy:-?;-)

  Odpovědět

 • Anna Kocikova Anna Kocikova

  :-/Strávila jsem necelou hodinu v kuchyni:-Oa tento recept vyzkoušela:je to strašně sladké a chutná jako rozpuštěná cukrová vata;-)
  Terezko,jen menší doplnění ke tvému receptu:
  hromádky dáváme víc od sebe,při pečení se roztékají a po upečení sundávat z plechu až po vychladnutí,jinak se rozpadají.Já mám plynovou troubu-pekla jsem v předehřáté 10 minut a použila jsem pečící papír povoskovaný,co se běžně prodává a na 2 plech silikonovou podložku.
  Z této dávky těsta bylo 87 kousků;-)
  Fotky dodám za chvilku:-)

  Odpovědět

 • pejsek pejsek (autorka receptu)

  Napsla jsem :-/:-/to dobře!!!!:-S:-S:-S:-S:-//:-//:-//

  Odpovědět

 • pipre pipre

  O potírání plechu včelím voskem vím, ale nikdy jsem to nezkoušela a i na netu je dost cukroví, které se na vosku potřeném plechu peče. Ale jako druhá varianta je vesměs uváděn i tuk.

  Odpovědět

 • janana janana

  Jani, šla jsem se podívat do staré kuchařky :-O. Tam se skutečně píše u pěnového (bílkového) cukroví o plechu tence potřeném voskem (předpokládám, že včelím):-)). Dnes určitě použijeme pečící papír.

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Voskem pomazaný plech?:-O Terezo, nemyslela jsi pečící papír? Právě u tady toho receptu by se fakt hodilo foto. Vůbec si to neumím představit, přitom to může být super, ale musela bych to fakt vidět.;-)

  Odpovědět

 • O O(neregistrovaný)

  Nechme mládí, ať se vydovádí :-D:-D

  Odpovědět

Předchozí 1 2

Tématické fráze: malinové cukroví pěnové pusinky vánoční cukroví recepty s fotkou jak dlouho vydrží pusinky snehove malinove pusinky proc se roztekaji snehove pusinky malinové sněhové pusinky piskotove pusinky pusinky s džemem snehove pusinky jak dlouho vydrzi sněhové pusinky a džemem jak dlouho vydrží bílkové cukroví pusinka proč se roztékají ořechové pusinky pěnové kokosky malinové kokosky malinové hromádky pusinky piškotové pěnový pusinky recept malinové sněhové pusinky recept