Žloutkové kuličky

Suroviny

6 vařených žloutků
12 dkg másla
12 dkg kokosové moučky
36 dkg cukr moučka
čokoládová poleva
Čokoládová poleva:
1 tabulka čokolády na vaření
80 g ztuženého pokrmového tuku

Postup přípravy receptu

  1. Vařené žloutky, máslo, kokosovou moučku a cukr dobře promícháme a vytvoříme těsto. Z hotového těsta děláme malé kuličky, které klademe na lehce pocukrovaný tác. Doprostřed kuličky uděláme koncem malé vařečky dolík a pak do něj nalijeme rozpuštěnou čokoládovou polevu. Necháme v chladné místnosti ztuhnout.

  2. Čokoládová poleva:
    Čokoládu rozlámeme, dáme do menšího kastrůlku, přidáme tuk a vložíme do vodní lázně. Horké vody nesmí být příliš, aby nepřetekla. Za stálého míchání necháme ve vodní lázni rozehřát, až se suroviny spojí.

Komentáře k receptu Žloutkové kuličky

Tématické fráze: nepečené cukroví z vařených žloutků zloutkove ocka žloutková očka žloutkové cukroví nepečene kokosové kuličky z vařených žloutků žloutková poleva vařená žloutkové oci nepečené žloutkové kuličky žloutkové cukroví slané žloutkové kuličky se sýrem cukroví recepty cukroví z vařených žloutků kokosové kuličky ze žloutků cukroví ze žloutků recept na žloutkové cukroví vanocni cukrovi zloutkove kulicky cukroví žloutkové žloutkové kokosové kuličky co ze žloutku cukroví z vařených žloutků a kokosu