Palačinky s jablečnou náplní

Suroviny 4 porce

600 ml obilného mléka OvesMilk TopNatur
300 g celozrnné pšeničné mouky
2 vejce
špetka soli
Náplň:
30 g másla
6 jablek
50 g rozinek
šťáva ze 2 limetek
150 ml javorového sirupu (řídkého medu)
skořice
bílý jogurt

Postup přípravy receptu

  1. Metličkou si vyšleháme těsto, které necháme alespoň 1,5hod odpočinout, aby mouka mohla pracovat, jelikož celozrnné to trvá déle než klasické.

  2. Poté si naběračkou nalijeme tenkou vrstvu těsta na rozpálenou pánev a na mírném plameni opečeme z jedné strany, otočíme a opečeme z druhé. Pokud máme kvalitní nepřilnavou pánev, olej nepoužíváme. Pokud ovšem pánev až tak dobrá není, můžeme lehounce potřít slunečnicovým nebo řepkovým olejem (pokud máte možnost, údajně se používá i včelí vosk).

  3. Hotové palačinky namažeme marmeládou, zabalíme a můžeme pokapat hořkou čokoládou, posypat moučkovou fruktosou a nebo je nechat prostě jen namazané.

  4. Jablka vykrojíme, oloupeme a nakrájíme na tenké plátky.

  5. V rendlíku si rozpustíme máslo, přidáme rozinky, sirup a limetkovou šťávu.

  6. Do horké směsi přidáme jablíčka a skořici, krátce povaříme a poté už jen naplníme palačinky a zakápneme bílým jogurtem, který stáhne sladkost náplně a zároveň celé jídlo osvěží.

Komentáře k receptu Palačinky s jablečnou náplní

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: jablečná náplň do palačinek palačinky s jablečnou náplní náplň z javorového sirupu zdravá náplň do palačinek jablka napln do palačinek palačinky s jablky jablečná náplň do palačinky jablková náplň do palačinek palačinky s jablkovou náplní jablecna smes na palacinky jablečná náplň palačinky celozrnné palačinky s jablky palačinky se sladkou náplní palačinka s jablečnou náplní jablečné náplně do palačinek zdravá náplň do palačinky náplň do palačinek zdravá náplň na palačinky orechovo jablecna napln do palacinek palačinky s bílým jogurtem