Růžový dort Hallo Kitty

Suroviny

Korpus:
5 vajec
15 dkg hladké mouky
15 dkg cukru krupice
1/2 prášku do pečiva
5 lžic oleje
krém:
25 dkg másla
250 ml mléka
20 dkg cukru moučka
5 dkg hladké mouky
falešný marcipán:
50 dkg cukru moučky
25 dkg sušeného mléka
4-5 lžic vody
1 lžička mandlového aroma
marmeláda jahodová
potravinářské barvy

Postup přípravy receptu

  1. Bílky ušleháme s cukrem do tuhého sněhu, všleháme žloutky a olej a přimícháme mouky s práškem do pečiva. Těsto nalijeme do dortové formy (na dně vyloženo pečicím papírem) a pečeme na 150-160°C.

  2. Vychladlý korpus prořízneme, namažeme marmeládou a potřeme krémem. Přiložíme horní díl a celý dort pomažeme rovnoměrně slabou vrstvou krému. Dáme ztuhnout do lednice, poté potáhneme marcipánovou hmotou a zdobíme.

  3. Krém: z mouky a mléka svaříme hustý bešamel. Změklé másle vyšleháme s cukrem a trochou červené barvy, postupně všleháme vychladlý bešamel.

  4. Marcipán: prosátý cukr a mléko smícháme, přidáme aroma a 2 lžíce vody, potom postupně vlhčíme ruce a směs propracováváme do konzistence modelíny. Potřebné množství barvíme potravinářskými barvami.

Komentáře k receptu Růžový dort Hallo Kitty

Předchozí 1 2

Tématické fráze: dort hello kitty dort kitty dětský dort hello kitty dětský dort kitty hello kitty z marcipánu růžový krém na dort dort s kitty detske dorty hello kitty dorty kitty marcipan hello kitty dorty k narozeninám hello kitty dorty hello kitti kitty dort dort hello kitty recept hello kitty dort hello kitty marcipán ruzovy marcipán dorty recepty jak udělat růžový krém na dort dětské dorty z marcipánu