Dort bonboniera

Jitka74 Kuchař: Jitka74

Dorty 27 názorů

Suroviny

15 dkg cukru
5 vajíček (oddělíme bílky od žloutků)
5 lžic oleje
12 dkg hl. mouky
(Pekla jsem z 6 dávek - váha bonboniery byla 6 kg.
Cukr vyšleháme s bílky do sněhu, přidáme 5 žloutků- šleháme, 5 lžic oleje- šleháme a nakonec vmícháme hl. mouku. Upečeme pláty ze kterých bonbonieru složíme a slepíme).
Recept si zatím oblíbilo 23 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Vychladlé pláty promažeme marmeládou, krémem (trochu krému bez ovoce si dáme stranou) s rozmixovanými mandarinkami. Záleží na každé z nás, jaký krém použije. Celý vršek bonboniery pomažeme krémem bez ovoce, dáme vychladit a potáhneme Formixem. Zdobíme různými motivy - já jsem použila motiv bonboniery. Piškotový korpus jsem použila od paní Ivanky, která pekla autíčkový dort - super recept a všem moc chutnalo! Recept jsem si uložila mezi oblíbené.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 5 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Dort bonboniera

Předchozí 1 2

Tématické fráze: dort jako bonboniéra dort bomboniéra dort bonboniéra víko jak na to bonboniera jako dort dorty bomboniera dort jako bomboniera bonboniera dorty jako bonboniera veliká bonboniera dort bomboniera s postupem dort bomboniera postup dort bomboněra dorta bonboněra dort-bonboniéra dort jako bonboniera postup recept na autickovy dort b onboniera jako dort bonboniera mila mila bonboněra dort bomboněra postup