Melírování potahovací hmoty na dort

Suroviny

potahovací hmota libovolná
- falešný marcipán z cukru
- Formix profihmoty koupené přes eshop (K2, Wilton, Formix...)
- bonbóny Marschmellow (pouze hmota z nich)
potravinářské barvy

Postup přípravy receptu

  1. Hmotu rozdělíme na menší díly a ty obarvíme na požadované odstíny.

  2. Poté uválíme z jednotlivách barev provázky, max. 1cm silné, které stočíme do velkého provazce a tento srolujeme zpět koule.

  3. Vše znovu lehce stlačíme, aby se jedlotlivé provazce opět slepily (již nehněteme), poválíme po podložce do kompaktní koule a tu vyválíme do plátu. Čím budou provázky tenčí, tím jemnější bude mramorování.

  4. Lze také např. stočit po menších svazcích 2-3 provázky a pak teprve více těchto již barevnách provázků srolovat dokupy.

  5. Další možnost – pokud chcete jen jemné melírování základní barvy, např. na vodu, bude základní barva silnější provázek a okolo něj jen omotat tenký jiný odstín (tmavší či světlejší či oba), vše zase srolovat do koule a vyválet.

  6. Bule-li melírování příliš hrubé a výrazné, můžete první plát opět stolovat do provázku, ten smotat do koule a vyválet opět. Možností je mnoho, pokaždé bude výsledek jiný. Chce to zkoušet a hrát si.

  7. Z odkrojené části po potažení dortu lze po očištění od drobečků a případně kousků krému jen jednotlivé kusy zmáčknutím spojit k sobě a vyválet z nich ruličku, která se dává okolo korpusu na začištění spodního lemu – zachová si stopy melíru a bude korespondovat s potahem.

Komentáře k receptu Melírování potahovací hmoty na dort

Tématické fráze: potahovací hmota na dorty recept potahová hmota k2 potahovací hmota na dorty potahovací hmota k2 melírování marcipánu potahovací hmota ze sušeného mléka potahovací hmota potahová hmota varna potahová hmota z marsmallow potahovací hmota k2 recept potahovací hmota na dort navod na potahovaci hmota na dort marsmallow formix potahovací hmota na dorty mramorování potahové hmoty melirování melírovaný marcipán potahovací hmota varna potahovací hmota recept potahová hmota na dort k2