Šlehačkové řezy s kokosem

Suroviny

Piškot:
6 vajec
2 balíčky vanilkového cukru
200 g hladké mouky
Náplň:
50 ml vaječného likéru
250 ml smetany ke šlehání
1 balíček vanilkového cukru
1 balíček ztužovače šlehačky
80 g jahodového džemu
Na ozdobu:
50 g kokosu

Postup přípravy receptu

  1. Vejce opatrně rozklepneme a oddělíme žloutky od bílků. Žloutky vyšleháme s vanilkovým cukrem do pěny a bílky vyšleháme na tuhý sníh. Obě hmoty lehounce spojíme a přisypeme hladkou mouku.

  2. Hotový piškot rozetřeme na pečícím papírem vyložený plech a dáme péct v předehřáté troubě při 200°C cca 12 minut. Po upečení sundáme korpus z horkého plechu a necháme vychladnout.

  3. Smetanu, cukr a ztužovač vyšleháme na pevnou šlehačku a ochutíme likérem. Vychladlý piškot rozřízneme na dvě poloviny a opatrně sejmeme pečící papír. Obě poloviny potřeme jahodovým džemem.

  4. Na spodní polovinu rozetřeme asi 2/3 šlehačky a přikryjeme druhou polovinou korpusu (jahodovým džemem na šlehačku). Vrchní stranu moučníku potřeme zbylou šlehačkou a hustě posypeme kokosem. Moučník uložíme nejlépe přes noc do chladničky, aby nám hezky ztuhl.

Poznámka od kuchařky

Čerpala jsem z časopisu Chvilka pro Tebe s tím rozdílem, že čtenářka tento moučník dělala v podobě rolády a já jsem zdvojnásobila ingredience na přípravu těsta, poněvadž uvedené množství mi postačilo tak na polovinu plechu.

Komentáře k receptu Šlehačkové řezy s kokosem

Tématické fráze: kokosové řezy se šlehačkou recepty kokosové řezy se šlehačkou slehackove rezy kokosové řezy slehackove kokosové řezy na plech se šlehačkou rychlé šlehačkové řezy kokosové řezy co se zbylými žloutky kokosovo slehackove rezy šlehačkové řezy na plech kokosové šlehačkové řezy šlehačkové kokosové řezy rychlý šlehačkový řez recept na kokosové řezy se slehačkou šlehačkové řezy kokosové kokosove rezyslehackove rychle kokosove rezy se šlehačkou moučník s kokosem kokosové řezy na plech piskot s kokosem a slehackou