Vánoční pralinky

Suroviny

50 g slunečnicových semínek
50 g sušených meruněk
2 balíčky tmavé polevy Dr. Oetker
75 g změklého másla
100 g moučkového cukru
1 PL rumu
2 balíčky vanilkového cukru
kakao na obalení

Postup přípravy receptu

  1. Nejprve si na pánvi opražíme dozlatova slunečnicová semínka, která necháme vychladnout a poté je společně s meruňkami nasekáme na malé kousky. Polevy si nastrouháme.

  2. V míse ušleháme máslo, cukr a vanilínový cukr dohladka. Zakapeme rumem a pak přidáme nastrouhanou polevu, meruňky a slunečnicová semínka a vše ručně zamícháme. Uložíme asi na 1 hodinu do chladničky.

  3. Tvoříme kuličky, které obalíme v kakau a vložíme do košíčků. Pralinky do vánoc uchováváme v chladu, jestli ovšem do té doby nezmizí. Čerpala jsem z brožury receptů Dr. Oetkera.

Komentáře k receptu Vánoční pralinky

Tématické fráze: maminčiny recepty cz dorty řezy dobroty vánoční cukroví pralinky vánoční cukroví domácí pralinky vánoční palínky vánoční pralinky cukrovi domácí vánoční pralinky pralinky recept vánoční cukroví recepty pralinky cukrovi pralinky pralinky vánoční cukroví vanocni cukrovi ze slunecnicovych semunek vanoční cukrové z rumem vánoční cukroví - pralinky vanilínovy cukr s rumem recepty vánoční cukroví pralinky maminčiny recepty pralinky vanocni nepeceny pralinky meruňkové pralinky recept vánoční pralinky-recept brožura od oetkera