Cornflakes hromádky bez lepku a mléka

Suroviny

3 lžíce krystalového cukru
3 lžíce medu
80 g Stelly nebo jiného margarínu bez mléka
100 g bezlepkových kukuřičných lupínků
(1 kávová lžička holandského kakaa)

Postup přípravy receptu

 1. V hrnci rozpustíme cukr, med a máslo. Za stálého míchání povaříme asi dvě minuty. Poté vmícháme kukuřičné lupínky cornflakes. Pokud jsou velké, můžeme je předem trochu nadrtit. Důkladně promícháme, aby se všechny lupínky obalily medovou směsí.

 2. Z horké směsi tvarujeme kávovou lžičkou a navlhčenou rukou malé kopečky.

 3. Ty pokládáme buď do papírových košíčků nebo na alobal.

 4. Pokud chceme hromádky čokoládové, přimícháme do směsi lžičku kakaa.

Poznámka od kuchařky

Je to jednoduché a velmi rychlé cukroví. Pokud budete dělat v bezlepkové verzi, pozor na použité cornflakes, ty, které se koupí v obchodech, jsou obvykle lepkové.

Tento a další recepty bez lepku, mléka a vajec naleznete na mých stránkách http://www.varimbezlepkumlekavajec.estranky.cz/.

Komentáře k receptu Cornflakes hromádky bez lepku a mléka

 • petram petram (autorka receptu)

  TerezaVe: Díky za chválu a vyzkoušení :) Máslo bohužel nemůžu, ale s ním to musí být určitě ještě lepší. A souhlasím, košíčky jsou super, pak je to opravdu rychlovka.

  Odpovědět

 • TerezaVe TerezaVe

  Toto bylo nejrychlejší cukroví, které jsem kdy dělala. Je vynikající i z másla místo margarínu a rýžového sirupu místo medu. Zkoušela jsem tvořit i rukou, ale do košíčků to byla taková rychlovka a nebylo třeba tvarovat, že zůstanu u košíčků. :-) Díky za recept!

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

 • Bahula Bahula

 • zizala zizala (moderátorka)

  Máš všechno cukroví krásně úhledné :yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: cukroví z cornflakes cukroví z corn flakes cornflakes cornflakes cukrovi recepty bez lepku cukroví cornflakes corn flakes cukroví cornflakes v čokoládě corn flakes a lepek cornflakes recepty cukroví corn flakes cukroví s corn flakes cornflakes lepek cukroví z corn cukroví s cornflakes bezlepkove cornflakes cukroví z corn flakets cukroví z cornf corn flakes cornflakes bez cukru