Žitno-pšeničné dalamánky

cathleen Kuchařka: cathleen

Slané pečivo 3 názory

Suroviny

Rozkvas:
30 g žitného kvásku
160 g vody
150 g žitné celozrnné mouky
– promícháme, zakryjeme a necháme 10-12 hodin kvasit
Těsto:
180-200 g vody
150 g žitné chlebové mouky
200 g pšeničné chlebové mouky
2 rovné lžičky soli
drcený kmín
Recept si zatím oblíbilo 6 kuchařů

Postup přípravy receptu

 1. K hotovému rozkvasu přidáme zbytek surovin a poměrně krátce vymísíme těsto, které pak zakryté necháme kynout. Nemusí zdvojnásobit objem, stačí zvětšení (nakynutí) o 50-70 %.

 2. Vykynuté těsto poměrně lepí. Stěrkou ho vyškrábneme na pomoučený stůl, lehce propracujeme a rozkrájíme na 8 dílků – z každého zformujeme oválný dalamánek.

 3. Vytvarované dalamánky uložíme na plech s pečící fólií a zakryjeme proti osýchání. My jsme celý plech i s dalamánky vsunuli do velkého igelitového pytle. Opět necháme nakynout a rozpálíme troubu s dlaždicí.
  Vykynuté dalamánky potřeme vodou, nařízneme je, i s fólií je z plechu sešoupneme do trouby na dlaždici a upečeme (220-230°C/20-25 minut).

Poznámka

Dalamánky s převahou žita ze stránek Pekárnománie -> http://www.pekarnomanie.cz/zitno-psenicne-dalamank...

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 132 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Žitno-pšeničné dalamánky

 • mysulka mysulka

 • cathleen cathleen(autor receptu)

  Chuchu: nejsi natvrdlá :-) jen jsi přehlídla, jak píšu v bodě 3 ...Opět necháme nakynout a rozpálíme troubu s dlaždicí....
  Vepíšu, že s fólií to sešoupnem na dlaždici;-)

  Odpovědět

 • Chuchu Chuchu(neregistrovaný)

  Vykynuté dalamánky potřeme vodou, nařízneme je, i s fólií je z plechu sešoupneme do trouby a upečeme - možná jsem natvrdlá, ale tak jak je to napsáno to vypadá, jako by v té troubě byly jen na té pečící folii a to snad ne, přece je tam dáme i s tím plechem, nebo ne? :-?

  Odpovědět

Tématické fráze: psenicno zitne dalamanky žitné dalamanky žitno pšeničné dalamanky dalamánky z celozrnné žitné mouky dalamánky z žitné mouky dalamánky celozrnné žitné dalamánky žitno-pšeničné dalamánky z žitného kvásku dalamánek z celozrnné žitné mouky recept dalamánky ze žitno pšeničné mouky těsto na žitno-pšeničné bagety dalamánky z chlebové žitné mouky dalamánek pšeničný žitno pšeničné recept