Kuřecí řízky na podmáslí

Suroviny

0,5 l podmáslí
6 kuřecích řízků
sůl
steakové koření STEAK
sušený česnek

Postup přípravy receptu

 1. Naklepané, jemně osolené kuřecí řizky vložíme na noc do marinády z podmáslí, steakového koření (nešetříme) a dvou lžiček sušeného česneku.

 2. Na rozpáleném oleji a pánvičce s nepřilnavým povrchem prudce osmahneme, pak zeslabíme a dopečeme do měkka.

Komentáře k receptu Kuřecí řízky na podmáslí

 • kedlubna kedlubna(autorka receptu)

  O tom solení jsem taky slyšela, ale jak osolit před úpravou, když už je maso namarinované ? každopádně koření steak obsahuje glutaman, tak solit se to maso nemusí. Maso jsem neměla vysušené, naopak z marinád z jogurtu, podmáslí, tatarky apod. je naopak hodně š´tavnaté. Zbytek marinády dávám lžičkou na řízky, aby se udělala "kůrčička". Smažila jsme na obyč pánvičce a marináda se mi připalovala, pak na "lepčí" a už to bylo ončo :-))

  Odpovědět

 • Olina-preclik Olina-preclik

  Chci se zeptat: kdysi říkali "Kluci v akci", že se maso při marinování nesolí, protože pustí vodu, "počurá se".:-O Že se solí až před úpravou. Není tohle masko vysušené? A ještě něco, ta marináda se použije nebo se vyhodí a maso se restuje bez ní?:-?

  Odpovědět

 • Marta Marta

  to vypadá jednoduše a dobře

  Odpovědět

Tématické fráze: podmáslí řízky naopak maso v podmáslí maso naložené v podmáslí marináda s jogurtem kureci rizek v podmasli kuřecí řízky naopak kuřecí řízky v akci marináda z podmáslí recepty z podmasli řízek v podmáslí kuřecí rizoto kluci v akci marináda na kuřecí steak kuřecí řízek naopak marinada na kuřecí steaky maso na podmasli kuřecí řízky akce marinády na kuřecí maso marináda z jogurtu marináda na kuřecí řízky