Pohárek - když nás honí mlsná

Pro začátečníky Doba přípravy: 20 minut+chlazení 5 názorů

Pro začátečníky Doba přípravy: 20 minut+chlazení 5 názorů

Suroviny 3 porce

1 pudink podle naší chuti (dala jsem vanilkový)
400 ml mléka
co nám dá zahrada (v nouzi může být i kompotované ovoce):
rybíz černý
rybíz červený
rybíz bílý
maliny
jahody
jostu (jahod a malin o něco více než ostatního)
krystalový cukr jak máme rádi sladké
vanilkový cukr
smetana na šlehání
Smetafix
čokoláda
ovoce či jiná sladká ozdoba

Postup přípravy receptu

  1. Nejdřív si uvaříme pudink z mléka a cukru, vylijeme ho do vypláchnutých pohárů studenou vodou, necháme ho vychladnout. Pak si ušleháme smetanu se Smetafixem a cukrem (já jí necukruji) a dáme na chvíli do lednice.

  2. Omyté a od stopek zbavené ovoce si dáme do misky a všechno rozmixujeme spolu s cukrem jak vanilkovým, tak krystalovým (gramáž neuvádím, protože každý sladí jinak, tak osladíme podle naší chuti).

  3. Na vychladlý hotový pudink dáme ovocný mix a navrch připravenou šlehačku. Můžeme zdobit čokoládou, nebo nějakým ovocem, v improvizaci se meze nekladou. Celý pohár dáme ještě na 10 minut do lednice, ale těžko to lze vydržet.

Poznámka od kuchařky

Nic na tom není, je to rychlý, zcela jednoduchý a pochutnáme si velmi. Vždycky když nás honí mlsná jdu ho dělat a to hlavně v létě, kdy je všechno čerstvé ze zahrady. Jinak ovoce si samozřejmně každý může zvolít sám, dle možnosti. Pohár ozdobený nemám, neboť nás mlsná chytla po 22 hodině večer! To rozmixované ovoce si dávám také zamrazit do malých kelímků a dám do mrazáku jako dřeň. Tak až vás bude honit mlsná, dejte se do toho!

Komentáře k receptu Pohárek - když nás honí mlsná

Tématické fráze: sladké pohárky honí si ho sám sladké pohárky recepty kdyz nas honi mlsna sám si ho honi kdyz me honi mlsna sladký pohárek sladke poharky co mám ráda recepty jednoduchý sladky poharek honi mi mlsna smetanove poharky co delat kdyz vas honi mlsna pohárky sladké male pohárky z malin recept na sladké pohárků sladké pohárky a poháry když mně honí mlsna když večer honí mlsná když mě večer honí mlsná pohárek recept