Provensálské kuře

Suroviny

kuře (celé nebo stehýnka, špalíčky, křidýlka)
olej
sůl
kmín (celý)
provensálské koření
voda na podlití

Postup přípravy receptu

 1. Kuře nebo porce ( je to jedno, každý, jak má rád ) dáme do pekáčku, osolíme, posypeme kmínem a provensálským kořením. Polijeme přiměřeným množstvím oleje, podlijeme vodou. Pečeme v troubě, dokud nemáme kůrčičku. Podle potřeby podléváme.

Poznámka od kuchařky

Tohle není ani žádný recept, spíš jen inspirace. Mamka dělala pečené kuřecí kousky a neměla doma červenou papriku (se kterou peče kuře běžně), tak je jen osolila a posypala kmínem (a žel přesolila, takže tam už nešla přidat žádná kořenící směs, kterou máme doma - všechny obsahují sůl), tak mě napadlo vyzkoušet k tomu provensálské koření. Světe div se, dopadlo to mooooc dobře :o) Tak se chci o inspiraci na snadné "kuře zas jinak" podělit.

Komentáře k receptu Provensálské kuře

 • Koubkova Koubkova

  Provensálské koření taky můžu:-p:yes:

  Odpovědět

 • Jikotka Jikotka

  Přidala jsem pod :yes:maso řapíkatý celer a papriku a nemá to chybu :-p:-p:-p:yes: Přidávám také fotku...

  Odpovědět

 • Tabita Tabita(autorka receptu)

  Doubnerka: jeeee, děkuju. Zase až tak úžasný to chuťově nebylo :-)) Ale nádherně to vonělo... hodila jsem to sem fakt jen jako inspiraci na obměnu na klasické pečené kuře...

  Odpovědět

 • Doubnerka Doubnerka

  V jednoduchosti je krása, fantazii se meze nekladou a recepty na téma "co dům dal" jsou většinou ty nejúžasnější. :-K:yes:

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Jo proč ne....

  Odpovědět

Tématické fráze: provensálské kuře kuře na provensálském koření recepty kuřecí maso provensálské provensálské koření recepty provensalske recepty recept provensálské kuře kuře provensalske provencálské kuře pečené kuře na provensálském koření kuřecí maso na provensálském koření kuře s provensálskym kořením provensálské provensálské kuře recept kuře po provensálsku provensálské kře pečené kuře provensálské provensálské pečené kuře provensálské kře recept na provensalske kure kure provensalskem na koření