Čertovský guláš doktora Solferna

Hovězí maso Doba přípravy: asi 2 hodiny 8 názorů

Hovězí maso Doba přípravy: asi 2 hodiny 8 názorů

Suroviny 5-6 porcí

750 g hovězí kližky
1 pikantní klobása
3 cibule
2 dcl červeného vína
3 rajčata
2 červené papriky
2 zelené papriky
mletá paprika
sádlo
Worcesterová omáčka
sůl
pepř
bujón nebo vývar
1-2 feferonky

Postup přípravy receptu

  1. Na sádle zpěním cibuli, přidám osolené a opepřené maso. Zlehka opeču, přiklopím a dusím, dokud se šťáva z cibule a masa nevydusí na tuk.

  2. Zapráším mletou paprikou.

  3. Přidám worčestr a rajčata (pokud použiji rajčata z konzervy, je nutné guláš osladit jednou či dvěma lžičkami cukru).

  4. Následují nakrájené papriky a feferonky (jedna feferonka ochutí guláš velmi decentně a neohrozí nikoho, dvě dodají jídlu lehce ostrou chuť, tři papričky doporučuji pouze dřevorubcům a horníkům a více papriček pak všem hubám plechovým).

  5. Poté vložím na kolečka nakrájenou klobásu (zde doporučuji klobásu dobře prouzenou, neboť guláši dodá kouřovou vůni pekla).

  6. Podliji červeným vínem a dusím, dokud maso nezměkne (asi 90 minut).

  7. Guláš samozřejmě hlídám a podlévám vývarem. Podávám s knedlíkem, těstovinami či chlebem.

Poznámka od kuchařky

Tento guláš si velice oblíbil doktor Solfernus, který jakožto právní zástupce Pekla, musel mít jazyk jako břitvu. Proto si před každým soudním jednáním s hříšnou duší dával tuto specialitu. Samozřejmě, že feferonek v tomto guláši bylo tolik, že pro obyčejného smrtelníka byla tato dávka nebezpečná. Jen jednou si dovolil pozřít tento pokrm lakomý a hltavý kulak Nedožerov. Co to s ním provedlo, není známo, ale po celém Pekle byla od té doby tato hříšná duše známá pod přezdívkou Pšoukající plamenomet.

(c) Evosheek

Komentáře k receptu Čertovský guláš doktora Solferna

Tématické fráze: jak vylepšit guláš doktor lakomý čertovský gulášek doktor solfernus pekelný guláš recept čertovsky pekelný guláš mistr solfern jak vylepšit guláš recept čertovske nazvy jidel pekelný bramborovy gulas hovezi gulas kulak čertíkovský guláš hovezi gulas od mistru kucharu námořnický guláš v konzervě jak vylepšit guláš z konzervy sůl doktor doktor klobasa recepty doktor e certovskej gulas