Kynutý závin s ořechy a čokoládou - z formy

Suroviny

Těsto:
300 g polohrubé mouky
40 g krupicového cukru
špetka soli
150 - 160 ml mléka
60 g másla nebo jiného tuku
1 žloutek
17 g čerstvého droždí
Náplň:
100 g vlašských ořechů
100 g hořké čokolády
50 g rozinek
30 g másla
40 g krupicového cukru
2 lžíce rumu

Postup přípravy receptu

  1. Běžným způsobem zaděláme kynuté těsto. Nejlépe to půjde v domácí pekárně. Nejprve do nádoby pekárny dáme vlažné mléko, žloutek a rozpuštěný vlahý tuk. Pak přidáme mouku smíchanou se špetkou soli a cukrem, nahoru rozdrobíme čerstvé droždí. Zvolíme program Těsto.

  2. V rendlíku se silnějším dnem rozpustíme 30 g másla, přidáme nasekané ořechy, rozinky a za stálého míchání necháme ořechy krátce "rozvonět". Pak do směsi přidáme cukr, mícháme, až se začne rozpouštět. Odstavíme, vmícháme nasekanou čokoládu a rum. Necháme trochu zchladnout, směs použijeme vlažnou.

  3. Po vykynutí těsto rozválíme do obdelníkového tvaru, rozetřeme náplň a svineme do závinu. Vložíme do chlebíčkové formy vyložené papírem na pečení, přikryjeme utěrkou a necháme kratší dobu kynout, asi 15 - 20 minut. Pak formu vložíme do trouby předehřáté na 175 - 180°C a pečeme zhruba 35 - 40 minut. Po upečení závin vyjmeme a necháme zchladnout na mřížce.

Poznámka od kuchařky

Zdroj receptu: Chvilka v kuchyni.

Pekla jsem v chlebíčkové formě o rozměrech 36 x 11,5 cm, ale mohla by se použít menší.

V původním receptu se měl závin na povrchu propíchat vidličkou, ale myslím, že to nebude třeba. Závin jsem ničím nepotírala.

Jak na výrobu kynutého těsta bez domácí pekárny: https://www.toprecepty.cz/recept/24963-jak-na-vyro...

Komentáře k receptu Kynutý závin s ořechy a čokoládou - z formy

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: guláš z debrecinskych klobásy cokoladovy kynuty zavin kynutý čokoládový zavin kynuty zavin v domaci pekarne domácí pekárna orechovy zavin kynutý závin kynuty závin cokoladovy ořechový závin kynute zaviny do pekárny kynuté záviny cokoládové kynutý ořechový zavin ořechový závin kynutý z domácí pekárny kynuté záviny cokoladovy zavin z domácí pekárny