Pečené kuře v citrono - medové marinádě s česnekem

Suroviny

1 kuře (1,5kg)
sůl
marináda:
3 lžíce medu
1 velký citron
1 palička česneku
cca 500 ml vody (na podlívání kuřete)

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve si nachystáme marinádu. 3 polévkové lžíce tekutého medu dáme do misky. Přidáme šťávu a kůru z dobře omytého citronu. Česnek oloupeme, utřeme a přidáme do misky k medu a citronu. Dobře promícháme.

  2. Kuře si umyjeme, naporcujeme a osolíme ze všech stran. Nachystáme si dostatečně velkou misku, do které skládáme na sebe jednotlivé porce kuřete a potíráme je připravenou marinádou. Zbylou marinádu vlijeme k porcím kuřete, rukou smáčkneme. Misku uzavřeme a necháme do druhého dne v lednici.

  3. Troubu si vyhřejeme na 200°C.

  4. Kuřecí porce naskládáme do pekáče, přilijeme marinádu, přidáme vodu asi do výšky 1/3 masa. Zakryjeme, vložíme do trouby a pečeme cca 60 minut.

  5. Po dobu pečení maso přeléváme výpekem a doléváme vodu, dle potřeby. Po hodině otevřeme a dopečeme kůžičku. Podáváme s rýží.

Poznámka od kuchařky

Kuře jsem naložila na 24 hodin,

měla jsem strach že je kuře spálené, ale za barvu může med.

Komentáře k receptu Pečené kuře v citrono - medové marinádě s česnekem

Předchozí 1 2

Tématické fráze: marinada na pecene kure marinada na kure s medem pečené kuře na medu kuře na medu s česnekem marináda na kuře marináda z medu pečené kuře medové kuře pecene kure s cesnekem kuře v citrónové marinade kure v marinade medové pečené kuře pecene medove kure kuře na medu a citronu pecene kure marinada citronová marináda na kuře kuře na medu citronovo medové kuře kure v marnade pečené kuře na citronu