Piškotové jahodové dortíčky

Suroviny 20 porcí

6 vajíček
240 g cukru krystalu
240 g hladké mouky
špetka soli
špetka skořice
kávová lžička prášku do pečiva
rybízová marmeláda
kompotované jahody
čokoládová poleva
1 hrnek vody
1 hrnek jahodové šťávy z jahod
1 jahodový pudink - prášek
strouhaný kokos

Postup přípravy receptu

  1. Z vajec, krystalu, mouky a jemných ingrediencí si upečeme piškot. Po upečení plát srolujeme, necháme vychladit. Připravíme si čokoládovou polevu. Vychladlou roládu rozvineme, potřeme rybízovou marmeládou a opět stočíme.

  2. Pak si nožem nakrájíme na kolečka. Každé kolečko spodní stranou potřeme čokoládou, necháme zatuhnout. Do kastrolku si dáme šťávu z jahod s vodou a pudinkovým práškem a za stálého míchání přivedeme k varu. Odstavíme.

  3. Roládky otočíme čokoládovou stranou dolů, potřeme boky marmeládou, obalíme v kokose. Vršek dortíčků poklademe půlkami jahod a lžičkou zalijeme zchladlou uvařenou želatinou. Necháme zatuhnout.

Poznámka od kuchařky

Roládky můžeme po obvodu ještě postříkat šlehačkou, nebo máslovým krémem.

Komentáře k receptu Piškotové jahodové dortíčky

Tématické fráze: malé piškotové dortíčky malé piškotové rolády piskotove dortiky piškotove řezy piskotova rolada s jahodami recept na malé roládky jahodové dortíky jahodový dortiček piškotové malé dortíčky řezy s jahodami malé dortíky vypichované z piškotu piškotové roládymalé piskotove dorticky s jahodami malé dortíčky male dortičky -luxusni malé dortíky recept piškotové malé piškotové roládky malé piškotové dortíky malé piškotové kávové dortíčky piškotové roládky