Jelítkovo-bramborovo-zelné placičky (narychlo)

Suroviny

2 větší jelítka (450 g)
400 g brambor uvařených a vychladlých
1 bílé kysané zelí
1 vejce
olej
sůl
podle potřeby česnek
strouhanka nebo nahrubo mixované slané kmínové krekry

Postup přípravy receptu

  1. Obsah jelítek vytlačíme a smícháme s nastrouhanými (nebo rozmačkanými brambory) přidáme 4 PL kysaného okapaného zelí, sůl, pepř, vejce a trochu strouhanky na zahuštění. Všechny suroviny dobře promícháme.

  2. Uděláme si namočenou rukou malé placičky, které posypeme slabě strouhankou (nebo je necháme jen tak - bez strouhanky).

  3. Placičky poté klademe na plech s rozehřátým olejem a vložíme je péci do rozehřáté trouby (nebo na plech dáme pečící papír) a smažíme po dobu cca 15- 20 minut. Jednou placičky při smažení obrátíme. Pokud smažíme placičky přímo na oleji, papírovým ubrouskem odsajeme tuk.
    Podáváme se zelím a kyselou okurkou.

Poznámka od kuchařky

Tyto placičky vznikly nečekanou návštěvou. Měla jsem uvařené brambory a připravené jelítka jen pro dvě osoby, ale tak jsem narychlo musela improvizovat a tak vznikly tyto placičky.

Komentáře k receptu Jelítkovo-bramborovo-zelné placičky (narychlo)

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: zelne placky z brambir bramborovo zelné placky zelné placky s bramborem zelné bramborové placky zelné placky s bramborama zelné placky s brambory netkucharka.cz placky z jelítka zelné placky z brambor bramborovozelné placičky recept zelne placky ala bramborak zelné placičky s bramborem jelítka s bramborem recept zelné placičky ala bramborák grilované jelítko tvarohovo zelne placičky zelneplacky tvarohove recept na zelné placky s bramborem kysané zelí recepty k jelitům recept na bramborovo zelné placky