Jablková bábovka s rozinkami a skořicí

Moučníky Bábovky Doba přípravy: 70 minut 0 názorů

Moučníky Bábovky Doba přípravy: 70 minut 0 názorů

Suroviny 16 porcí

3 celá vejce
18 dkg cukru – krystal nebo krupice
18 dkg tuku (např. Hera, máslo...)
18 dkg mouky (polovina hladké a polovina hrubé)
1/2 prášku do pečiva
1 lžička skořice
3-4 jablka
hrst rozinek

Postup přípravy receptu

  1. V misce našleháme celá vejce spolu s cukrem a rozpuštěným tukem. Přidáme mouku s práškem do pečiva, skořici, rozinky a na drobné kostičky nakrájená jablka.

  2. Důkladně promícháme a nalijeme do vymazané a vysypané bábovkové formy.

  3. Pečeme při 170°C 45 minut. Po upečení pocukrujeme nebo polijeme čokoládovou polevou.

Poznámka od kuchařky

Po veliké úrodě jablek jsem vymýšlela různé recepty, kde je upotřebit. Napadla mě i tato varianta – jablíčka, skořice a rozinky patří zcela určitě k sobě a proto vznikl nápad na bábovku, která se osvědčila a hlavně chutnala. Oblíbili jsme si ji a našla místo v našem jídelníčku.

Komentáře k receptu Jablková bábovka s rozinkami a skořicí

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: bábovka s jablky a skořicí jablková bábovka se skořicí jablkova bábovka s rozpuštěným maslem babovka s mandlemi a rozinkami bábovka se skořicí a jablky jablkovo skoricova babovka bábovka s rozinkani a jablky jablková bábovka s rumovým bábovka s jablkami a s rozinkami top recepty bábovka jsblková s rozinkami domaci babovka s jablkem a rozinkami bábovka s jablky na kostky jablkový bábovka se skorici muze se dat rozpustena hera do babovky jablková bábovka hera jablková bábovka kostičky bábovka jablková se skořicí bábovka z skořicí bábovka rozpuštěná hera