Mandarinkové muffiny

Moučníky Drobné pečivoMuffiny Doba přípravy: 45 minut 1 názor

Moučníky Drobné pečivoMuffiny Doba přípravy: 45 minut 1 názor

Suroviny 12 porcí

Těsto:
200 g cukru krupice
3 lžičky prášku do pečiva
šťáva a kůra ze 2 mandarinek
110 g másla
150 ml mléka
260 g hladké mouky
1 kávová lžička soli
2 velká vejce
Poleva:
100 g cukru moučka
2 PL mandarinkové šťávy
Posyp:
100 g cukru krupice
kůra ze 2 mandarinek

Postup přípravy receptu

  1. V míse smícháme mouku, kypřící prášek a sůl. V druhé míse šleháme změklé máslo s 200 g cukru do světlé a nadýchané pěny. Přidáme vejce, mléko a nastrouhanou kůru i šťávu ze 2 mandarinek. Dobře promícháme. Přisypeme moučnou směs a promícháme.

  2. Hmotu rozdělíme do 12 košíčků, které jsme dali do plechu na muffiny. Pečeme 15-20 minut (záleží na troubě) v troubě předehřáté na 180°C. Necháme vychladnout.

  3. Připravíme si polevu a cukrovou kůru. Na polevu smícháme moučkový cukr s mandarinkovou šťávou tak, aby nám vznikla hustá poleva.

  4. Na posyp nastrouháme kůru z mandarinky a smícháme s krupicovým cukrem. Promneme mezi prsty aby nám vznikla jakoby drobenka.

  5. Vychladlé muffiny potřeme polevou a posypeme cukrovou kůrou. Necháme ztuhnout.

Komentáře k receptu Mandarinkové muffiny

Tématické fráze: mandarinky mufiny muffiny s mandarinkami mandarinkove mufiny mandarinková kůra mufíny s mandarinkami mandarinkové mafiný mandarinove muffiny mafiny s mandarinkami muffiny s manadarinkami mandarinková poleva poleva na muffiny recept na mandarinkove mufiny muffinky s mandarinkami mufiny mandarinkové mufiny s mandarynkami muffiny mufiny s mandarinkou mandarikova kůra mufiny smandarinkami mandarinkové recepty