"Česká" čína

Drůbeží maso Doba přípravy: 30minut 4 názory

Drůbeží maso Doba přípravy: 30minut 4 názory

Suroviny 5 porcí

2 kuřecí prsa
200 g bílého zelí
2-3 mrkve
1 červená paprika
rýže
1 zelená paprika
12 cherry rajčátek
1-2 jarní cibulky
4-6 stroužků česneku
sůl
pepř
sojová omáčka
olej
čína koření

Postup přípravy receptu

 1. Na rozpálenou pánev vložíme na krájené na nudličky maso a jarní cibulku. Až maso nebude syrové přidáme obě papriky nakrájené na drobno, rajčátka na měsíčky,mrkev nastrouhanou na hrubo, zelí na nudličky, prolisovaný česnek.

 2. Podlijeme vodou a zamícháme. Necháme tak 10 minut podusit. Do činy přidáme koření a sojovou omáčku dle chuti a nakonec promícháme. A můžeme podávat.

Poznámka od kuchařky

Tuto čínu podávame s rýží , ale lze podávat i s brambory či těstovinami. :-)

Je to velmi jednoduchý a chutný recept.

Komentáře k receptu "Česká" čína

 • Lucci Lucci

  Vyzkoušeli jsme to a musím doporučit..sice mě v "číně" překvapila cherry rajčátka, ale musím říct, že to bylo výborné jako celek!!! a zdravé k tomu..rýže + maso + hromada zeleniny..doporučuju :-K ..posílám bodík a přikládám fotečku :yes:

  (jediné co jsem měla jinak je, že jsem použila vepřové maso místo kuřecího, protože jsem ho měla již koupené a potřebovala jsem ho upotřebit a dále místo klasického bílého zelí, zelí čínské (pekingské) - manžela jsem totiž poslala pro suroviny na nákup a toto zelí si vydedukoval z toho, že dělám přeci "čínu" :-) Věřím však, že až takový rozdíl oproti originálu tam kvůli pekingskému zelí nebude:-)

  Odpovědět

 • Cleonka Cleonka

  to bude dobrůtka :) :yes:

  Odpovědět

 • dominickaa dominickaa(autorka receptu)

  dekuji...

  Odpovědět

 • jirholu jirholu

  Vypadá lákavě :-K bodík :yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: ceska cina čína recept česká čína recept recepty čína čína recepty recept na činu recept čína cina po cesku recept recept na českou čínu recepty na činu recept česká čína jednoduchý recept na čínu original čína recept jak uvařit čínu české recepty recepty-čína čína česká čína recepty originál recept na čínu recepty ceska cina