Kapr s uzenou paprikou

Suroviny

kapr
hrubozrnná sůl
uzená paprika
hladká mouka
olivový olej

Postup přípravy receptu

 1. Ulovíme kapra asi tak 58 a více centimetrů dlouhého. Doma ho vykucháme, očistíme a stáhneme z kůže. Poté nahatého kapříka vyfiletujeme a nakrájíme na kousky.

 2. Kousky kapra posypeme hrubozrnnou solí, poprášíme jemně hladkou moukou a poprášíme uzenou paprikou - viz Rojíkovo koření. Toto provedeme po obou stranách.

 3. Poté kousky kapra jemně zakápneme olivovým olejem, naskládáme je do uzavíratelné nádoby a necháme odležet přes noc v lednici.

 4. Druhý den se vrhneme na přípravu. Na rozpálené pánvičce kapra osmažíme z obou stran 3-5 minut - záleží na tom, jak jsou kousky ryby silné. A pak už jen podáváme lahodný pokrm. :-) Jako přílohu zvolte to, co máte rádi.

Komentáře k receptu Kapr s uzenou paprikou

 • hanahcotton hanahcotton(autor receptu)

  Jana Pá:Tak ho nechejte trochu dorůst;-), protože když ho pak nafiletujete a stáhnete z kůže, tak s 51cm by toho moc nebylo:yes::-K

  Odpovědět

 • Jana Pá Jana Pá

  A může být kapřík jen 51 cm:-?;-), toho máme už uloveného, relaxuje v rybníčku u souseda:-D, recept je:yes: a uzenou papriku budu muset koupit nebo objednat, jak výše psáno:-D

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Hani super, ještě bych měla mít nějakou uzenou papriku;-):yes:

  Odpovědět

 • danielle72 danielle72

  Kapr je výborný:yes:, uzená paprika taky:yes:, takže kombinace musí fungovat - byl by hřích nedat bod ;-):-p

  Odpovědět

 • Bibinka Bibinka

  hanahcotton:a kapřík zase trochu jinak a s tou uzenou paprikou může být dost dobrý. V mrazáku mám 2 pořádný kapří macky, ale tu uzenou papriku bohužel nemám. Dávám ti 3.bod:yes:

  Odpovědět

 • zizala zizala

 • rebeka rebeka

  v jednoduchosti je krása;-):-K:yes::yes:

  Odpovědět

 • suslajda suslajda

  Kapřík je v mrazáku, uzenou papriku taky mám tak už jen uvařit:-*:yes:

  Odpovědět

 • hanahcotton hanahcotton(autor receptu)

  spagetka:já myslím, že když tě nechytnou, tak můžeš i bez lístku nějaký pěkný kousek ulovit ;-):-D:-D:-D

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Podívám se na přehradu, tam jsou prý pěkný kousci ;-), jéé já nemám rybářský lístek, no tak nic no :-D:-D:-D. Ale s nějakou rybkou z rybárny to bude mňám :-p:-p:yes::yes:

  Odpovědět

Tématické fráze: kapr recepty kapr recept recepty s uzenou paprikou recept na kapra recepty na kapra recepty z kapra kapr - recepty recepty kapr recept kapr kapr s paprikou kapr na paprice recepty s kaprem kapr na pánvičce kapr s uzenou paprikou uzeniny v receptech kapr v mouce s paprikou recepty na z kapra kapr uzenou s paprikou uzená paprika recepty kapr mouka paprika