Roládky z pangase s uzenou rybou

Suroviny

4 filety z pangasia
1 cibule
100 g uzené ryby (losos, matesy a la losos ap.)
sůl
citrón
máslo
petrželka nebo kopr

Postup přípravy receptu

 1. Filety rozkrojíme podélně napůl, zakapeme citrónovou šťávou a lehce osolíme (nejlépe jen z jedné strany - uzená ryba je velmi slaná).

 2. Cibuli nakrájíme nadrobno (vhodné je použít mixér a vytvořit jakousi hrubou "pastu") a potřeme s ní plátky masa.

 3. Uzenou rybu rozdělíme na osm dílů, poklademe na pangase, posypeme zelenou bylinkou a vytvoříme roládky, které zpevníme pomocí párátek.

 4. Roládky umístíme nastojato do máslem vymazané zapékací misky, obložíme kousky citrónu, poklademe plátečky másla a pečeme v troubě rozpálené na 250°C asi 15 minut.

Poznámka od kuchařky

Zmražené rybí filety je nejlepší nechat rozmrazit na kuchyňské mřížce, pod kterou umístíme tác nebo velký talíř. Maso potom není rozmáčené.

Komentáře k receptu Roládky z pangase s uzenou rybou

 • isindy isindy

  proklikala jsem se podobnými pangas-rolkami až k tomuto zapomenutému pokladu, tahle kombinace vypadá taky moc dobře :yes::yes:

  Odpovědět

 • Marta Marta

  rybka vypadá opravdu dobře :yes: a hlavně oceňuji originalitu a jednoduchost :-))

  Odpovědět

 • Eliza Eliza(autorka receptu)

  Hani, díky...:-8
  Doufám, že každý, kdo vyzkouší, bude spokojený a pochutná si. :-)

  Odpovědět

 • HankaPu HankaPu

  a fotky taky, to je jak když listuju v kuchařce ....:-)

  Odpovědět

 • HankaPu HankaPu

  Eli, ty máš vždycky tak suprový recepty...:yes: zasloužíš si bodík:-)

  Odpovědět

 • maris maris

  Elizo, to se vůbec neomlouvej - kdo pozdě chodí, sám sobě škodí !:-D:-D:-)) Je fakt, že chutě máme asi hodně podobné:-p

  Odpovědět

 • Eliza Eliza(autorka receptu)

  Děvčata, děkuji za body i pochvalu...:-) Maris, omlouvám se...:-)) Zdá se, že máme podobné chutě a podobné kuchařské nápady (když už nejsme ty "domluvené kamarádky" - jak tu někdo psal :-D:-D ).
  P.S. Pangas je výborný, ale na "přírodní způsob" se nám už trochu přejedl. Takže vymýšlím variace :-). Mám jich v zásobě poměrně dost, ale když chci přidávat recepty s fotkami, musím počkat, až na ně reálně dojde...;-)

  Odpovědět

 • Jana Pá Jana Pá

  Jani, pangas je ryba z Vietnamu, není z moře, , proto asi není "rybová", ale je pohodlná na vaření, bez kostí atd. Já ji používám na vaření pro mamku, ale rolky nedělám, jen tak zprudka opeču a přidám zeleninu, ale recept je moc krásný a inspirující :-!:yes::-D Plusík jde také :-*

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  Eli a máš plusík, moc, moc efektní, hned bych si dala. Někdo říká, že pangas nemá chuť ryby, nicméně, mi strašně moc chutná a dobře se s ním pracuje;-):yes:

  Odpovědět

 • JanaDorazinova JanaDorazinova

  No, to já se taky musím každý den smát, když zjistím, že jsem chtěla vařit něco bez fota a ejhle!:-O fotka přibyla!:-)):-D

  Odpovědět

 • maris maris

  Samozřejmě je to bodík !:-)

  Odpovědět

 • maris maris

  Elizo, moc pěkné ! Musím se smát, protože jsi mi " sebrala" recept, já se na roládky chystám už pěkně dlouho, taky z pangase a taky s uzenou rybou:-)):-)). Zkrátka jsi byla rychlejší:yes::-D

  Odpovědět

Tématické fráze: recepty z pangase recept na pangase recepty na pangase uzení ryb recepty na rybu recepty na uzení ryb recept na matesy z ryb recepty s pangase uzení ryb recepty pangas recepty recepty z ryb pangas recept na rybu pangase konzervace uzenych ryb recepty s rybami uzení ryb recept uzené matesy jak uvařit rybu recept z pangase zaváření uzených ryb