Dort s miminkem- pro Thomase :-)

Žádná fotografie není k dispozici
Buďte první a přidejte fotografii

Suroviny

Korpus :
20 dkg polohrubé mouky
20 dkg cukru písek
4 vejce
2 rovné lžičky prášku do pečiva
10 lžic oleje
8 lžic horké vody
špetka soli
Krém:
1 šlehačka
200 g kokos jemný
250 g cukr
2 másla
1/4 litr kokosového pudinku
Na potah:
Roll decor icing
na miminko smartflex flower

Postup přípravy receptu

  1. Bílky se špetkou soli vyšleháme do tuhého sněhu.

  2. Ve větší míse šleháme žloutky s cukrem, dokud hmota nezbělá a nekolikanásobně nenabyde, pak přidáme po lžících horkou vodu, každou zašleháme, poté stejně přidáme olej. Konečná hmota by měla bát téměř bílá a neměly by v ní být cítit krystaky cukru (pokud tam ještě jsou, stále šlehejte, dokud se nerozpustí).

  3. Do žloutkové směsi přimícháme vařečkou mouku smíchanou s práškem do pečiva, pořádně promícháme a nakonec přidáme sníh. Ten se vmíchává velmi jemně, jen se hmota zespoda překlápí přes sníh pořád dokola, dokud se nesmící. Pokud budete míchat příliš razantně, vyžnete ze sněhu vzduch a korpus nevyběhne.

  4. Dortovou formu vyložíme na dně pečicím papírem, pokud máte olej ve spray, stačí papír a boky vystříkat, jinak vymažte sádlem a vysypte hrubou moukou.

  5. Do formy nalijeme těsto, urovnáme a dáme do trouby předehřáté na 175°C. Teplotu ztlumíme na 150°C a pečeme cca 40 min. Po 40 min. zkusíme špejlí, jestli se na ni nelepí těsto, vyndáme z trouby a necháme ve formě cca 5 min. odpočinout.

  6. Pak nožem oddělíme případně přilepené boky, z korpusu oddělíme postranní kruh a korpus necháme vychladnout.

  7. Recept na korpus jsem našla zde ,je vynikající a vždy se povede :-) .

Komentáře k receptu Dort s miminkem- pro Thomase :-)

Tématické fráze: dort s miminkem dorty s miminkem marcipanovy dort s miminkem dort s miminkama dort miminkem dětské dorty s miminkem dort s marcipanovym miminkem dort s marvipanovym miminkem dorty s marcipanovíma miminkama dort s marcipanovim miminkem dorty s marcipánovým miminkem