Jablečný koláč s cukrovo-skořicovou polevou

Moučníky Řezy s ovocem, bublaniny Doba přípravy: 50 min + 30 min uležení těsta 35 názorů

Moučníky Řezy s ovocem, bublaniny Doba přípravy: 50 min + 30 min uležení těsta 35 názorů

Suroviny 1 koláč v kulaté formě

3 hrnky hladké mouky
1 kostka másla nebo Hery
1/2 hrnku vody
6 jablek
špetka soli
můžeme přidat i hrozinky
Poleva:
1 hrnek cukru krupice
1/4 hrnku vody
1/2 lžičky skořice
2 lžíce másla

Postup přípravy receptu

  1. Z mouky, vody, másla a špetky soli vypracujeme hladké pevné těsto. Uložíme jej na cca 1/2 hodiny do lednice. Těsto rozdělíme na 2 díly. Polovinu těsta upravíme do máslem vymazané pečící formy až k vrchním okrajům.

  2. Jablka oloupeme a nakrájíme na kousky a dáme je na těsto ve formě. Druhou polovinu těsta vyválíme a nožem, nebo radýlkem nakrájíme cca 2 cm pásy, které klademe na koláč ve tvaru mřížky.

  3. Do menšího kastrůlku dáme vodu, cukr, skořici a máslo a necháme vše přejít varem. Malinko vychladíme a polevou polejeme stejnoměrně koláč. Pečeme na 180-200°C cca 45 minut.

Poznámka od kuchařky

Zdroj-Vánoční hrníčková kuchařka, kterou jsem dnes objevila v trafice.

Komentáře k receptu Jablečný koláč s cukrovo-skořicovou polevou

Předchozí 1 2 3

Tématické fráze: jablečný koláč koláč z jablek hrníčková kuchařka skořicová poleva jablečný koláč s citronovou polevou poleva na koláč jablečný koláč s polevou poleva na jablečný koláč božský jablečný koláč recept na jablečný koláč poleva jablečný koláč jablečný koláč recept recept na polevu na koláč domácí poleva na koláč co udělat jablečný závin do kterého zapomenutá cukr jablečný koláč citronová poleva jablecny kolac recepty jablečný koláč s krusta skořicova jablečný koláč jablečný koláč podle itala jablečný koláč poleva