

Jednoduché palačinky
Suroviny
- hl.mouka
- 1 l mléka
- 4 vejce
- 1 vanilkový cukr
- prášek do pečiva - špetka
- olej na smažení
Postup přípravy receptu
Do mísy si klepneme vejce, nalijeme mléko, přidáme vanilkový cukr, prášek do pečiva a trochu mouky. Vyšleháme a podle potřeby přidáme mouku tak, aby těsto bylo řidší.
Pak naléváme na pánev s rozpáleným tukem a smažíme do zlatova či hněda, jak kdo má rád. Mažeme marmeládou a můžeme dát i šlehačku. Dobrou chuť :-)
Sdílejte recept s přáteli
Alternativy k tomuto receptu
Komentáře k receptu Jednoduché palačinky
-
Název jsem opravila, ale myslela jsem, že když se těsto lije, jsou to lívance. A když se kypří kvasnicemi, tak jsou to palačinky. Nevadí, jsem zase o něco chytřejší
Děkuji za upozornění
-
zuzun: To není tím, že nebyl použit lívanečník, ale že palačinky plavaly při smažení v tuku. Chce to kvalitní pánev, kterou stačí tukem jen lehce potřít (nebo vůbec ne).
-
Ty livance jsou jako palacinky moji mamky
oni vypadaji jako bramboraky. Palacinky skvele umela moje madarska babicka, tenky a svetly, dalo se skrz ne videt. Livance/palacinky se nemuseji macet v oleji, a uz vubec nemaji krupat po speceni a mit silny roztrepeny okraje. Chce to livanecnik, to pujde lip.
-
zizala: Obrázek taky.
-
Rozhodně to nejsou lívance. Lívance jsou kypřené - většinou droždím, ale není to podmínkou. Může být i prášek do pečiva, ale ve vyšším množství než špetka na litr mléka.
Název je zavádějící -
Lívance? To jsou spíše palačinky, ne?