Krůtí medailonky na víně se sušenou šunkou a rajčaty

Suroviny

cca 750g krůtích prsou ( já jsem koupila už medailonky, což byly plátky prsou z té užší strany ) nebo můžete použít i maso kuřecí, prsní nebo stehenní
100 g sušené šunky ( prosciutto, schwarzwaldská ... )
cca 8 sušených rajčat naložených v bylinkovo - česnekovém oleji
čerstvá šalvěj
100 ml bílého suchého vína
plátek másla cca 1cm silný
hladká mouka
kuřecí vývar ( cca 150ml )
pepř
sůl
olej

Postup přípravy receptu

  1. Maso nakrájíme na plátky, které zlehka naklepeme, osolíme a opepříme. Sušenou šunku a rajčata nakrájíme na nudličky, šlavěj posekáme nebo necháme lístky vcelku, na tom zas až tolik nezáleží.

  2. Na pánvi rozpálíme olej, maso obalíme v hladké mouce, zbytek oklepeme a ihned dáme zprudka opéct z obou stran. Přidáme šunku, rajčata a šalvěj, zalijeme vínem a necháme zcela odpařit.
    Pak přilijeme polovinu vývaru, přiklopíme a asi 10 minut dusíme. Podléváme zbytkem vývaru tak, abychom docílili hustší šťávy. Díky mouce, ve které bylo maso obalené, už nemusíme zahušťovat.

  3. Nakonec vmícháme máslo, které nám šťávu zjemní a i trochu zahustí. Podle potřeby dochutíme solí a pepřem.

Poznámka od kuchařky

Moje recepty a fotopostup najdete na http://inkitchenopen.blogspot.cz/

Komentáře k receptu Krůtí medailonky na víně se sušenou šunkou a rajčaty

Tématické fráze: krutí prsní medailonky krůtí prsní medailonky recept krůtí medailonky krůtí medailonky se sušenými rajčaty krůtí medailonky recept krůtí prsa s prociutto krůtí nudličky na víně recepty krůtí prsní medailonky kruti medajlonky na vine krutí medajlonky s rajčaty recept na krůtí medailonky krůtí stehenní medailonky kruti maso se šunkou a rajčaty krůtí prsní medajlonky krůtí stehenní plátek na víně vepřové medailonky na víně kruti medailonky se susenymy rajcaty krutí medailonky na sušených rajčatech krůtí maso obalené prosciutto grilované medailonky z krůtích prsou