Sardelová pomazánka na chlebíčky a jednohubky

Pomazánky Doba přípravy: 5 5 názorů

Pomazánky Doba přípravy: 5 5 názorů

Suroviny 4 porce

200 g pomazánkového másla
2 PL másla
30 g (půl tuby) sardelové pasty

Postup přípravy receptu

 1. Vše smíchat a prošlehat šlehačem (stačí i vidličkou) do pěny.

 2. Nanést na krajíčky veky nebo rohlíku a ozdobit podle chuti.

Poznámka od kuchařky

Sardelová pomazánka mi moc chutná a tak jsem již dost dlouho hledala a zkoušela různé recepty, ale nebyla jsem spokojená. Většinou byla pomazánka moc tučná i slaná. Teď jsem vyzkoušela tuto a u ní už zůstanu.

Pokud dáte pomazánku na veku, bude jí slušet ozdoba z plátku vařeného vajíčka.

Chutná mi i pomazánka koupená na Zlatém kříži, ale je pro mne také moc tučná. Když si koupím 1 chlebíček, tak k němu musím mít ještě 1 rohlík a pomazánku na něj z chlebíčku odebrat.

Komentáře k receptu Sardelová pomazánka na chlebíčky a jednohubky

 • klukodvody klukodvody

  No dělám ji často a rád a protože mám asi propálený kotel ,přidávám ještě pepř.\dost to zvýrazní .Ale to dělám já ,tak to berte s rezervou .:-D:-D:-D:-D

  Odpovědět

 • Nadja Nadja (autorka receptu)

  Ivana Ch: zkoušela jsem spoustu receptů, i s tvarohem, ale zatím nejvíc zabodovala tato. S citronem jsem nezkoušela, ale někdy příště možná ...., teď už nic nezbylo.:-D

  Odpovědět

 • Ivana Ch Ivana Ch

  Sardelovou pomazánku máme rádi(no vlastně všechny pomazánky), já přidávám ještě nějaký mazlavý sýr, né moc, s citronem to chutná jenom mě, mužský to s ním nechtěji.:-p:-p:-p:yes::yes::yes::yes:

  Odpovědět

 • Nadja Nadja (autorka receptu)

  spagetka: Ladi, měla jsem pomazánkové něco z Lidlu a po ochutnání hotové pomazánky mi tam chyběla máslová chuť, ale doma byla jen Perla. I tak se chuť trochu vylepšila. Příště dám máslo.
  ;-) Citronek jsem nezkoušela, ale proužky cibule navrch jsou bezva; a libeček, až vyroste, nechám do polévky.:-D

  Odpovědět

 • spagetka spagetka

  Nadi, proč ještě extra máslo, navíc uvádíš rostlinnou Perlu - to pomazko by stačilo ne? Ale ještě tam cítím citronek, co ty na to? Jinak pomazánek není nikdy dost ;-):-p:yes: Ale libeček by tomu slušel - nono, neukamenujte mě :-D:-D;-);-)

  Odpovědět

Tématické fráze: sardelová pěna na chlebíčky sardelová pěna sardelová pomazánka pomazánka na jednohubky ze sardelové pasty sardelová pasta na jednohubky pomazánka ze sardelové pasty pomazánky na chlebíčky a jednohubky pomazánky na jednohubky recept pomazánky na jednohubky sardelová pasta sardelovy chlebícek maslova pomazanka na chlebicky jednohubky se sardelovou pastou sardelové máslo pomazánka sardelová sardelová sardelový chlebíček recept chlebicky se sardelovou pastou recept na sardelove maslo pomazánky na jednohubky sardelové pasty