Kuřecí prsa v jednoduché švestkové omáčce

mika59 Kuchařka: mika59

Drůbeží maso 5 názorů

Suroviny

2 kuřecí prsa
povidla
šťávu z 1 pomeranče
lžíce kvalitní sojové omáčky
koření na kuře
2 lžíce oleje
plátek studeného másla
sůl
pepř
potravinářský provázek
Recept si zatím oblíbilo 9 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Kuřecí prsa rozřízneme v hrubší části a rozděláme tak, aby vznikl jeden větší plátek. Maso jemně naklepeme přes mikroten.

  2. Osolíme, okořeníme a lehce natřeme povidly. Maso srolujeme a svážeme provázkem. Rozpálíme olej a maso zprudka opečeme ze všech stran. Po té podlijeme trochou vody a sojovou omáčkou.
    Dusíme cca 15-20 minut. Je li třeba lehce podléváme.

  3. Hotové maso vytáhneme a zabalíme do alobalu. Do výpeku přidáme lžíci povidel a pomerančovou šťávu. Necháme provařit a přihodíme máslo. Po rozpuštění dochutíme.

  4. Maso zbavíme provázku a nakrájíme na plátky. Podáváme s omáčkou a noky.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 156 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Kuřecí prsa v jednoduché švestkové omáčce

Tématické fráze: kuřecí na švestkové omáčce kuřecí maso se švestkovou omáčkou kureci prsa povidla jednoducha svestková omáčka kureci prsa se svestkami kureci prsa s povidly kuře na svestkove omáčce kuřecí prsa s ze svestek švestková omáčka k masu z povidel s kuřecím masem kureci ve svestkove omacce švestková omáčka s kuřecí prsa se švestkovou omáčkou kure se svestkovou omackou kureci prsa na svestkove omáčce kureci prsa ve svestkove omacce kuřecí prsa se švestkovou omáčkou kureci se svestkovou omackou švestková omáčka s kuřecím masem nejlepší recepty n kuřecí prsa kuře ve švestkové omáíčce svestkovy omacka

Zapomněl/a jsem heslo