Bezlepková bublanina s meruňkami

Suroviny

3-4 žloutky
sníh z bílků
100-150 g hnědého cukru
50 g čirokové mouky
50 g chia mouky
100 g tapiokové mouky
100 g šáchorové mouky
1/2 lžičky guaru
1/2 prášku do pečiva
110 ml oleje
250 ml rýžového nápoje Zajíc
špetka soli
kokos+vanilkový cukr na posypání
máslo+kokos na vymazání a vysypání plechu

Postup přípravy receptu

  1. V míse utřeme žloutky cukrem. Přidáme olej, všechny sypké suroviny, sůl, rýžové mléko a vymícháme hladké těsto.
    Nakonec si ušleháme sníh a ten lehce vmícháme do těsta.

  2. Plech vymažeme máslem a vysypeme kokosem. Těsto nalijeme na plech, poklademe půlkami meruněk a posypeme kokosem a vanilkovým cukrem.

  3. Plech dáme do trouby vyhřáté na cca 180-200 stupňů a pečeme, než se okraje začnou odlepovat. Jestli je bublanina hotová, zjistíme párátkem - těsto se nesmí lepit.

Poznámka od kuchařky

Tento recept vznikl tak, že jsem měla od mamky recept na ostružinovou bublaninu s normální moukou. Nechala jsem původní množství mouky, ale poměnila jsem druhy mouky, aby z toho byla bezlepková buchta. Upravila jsem i množství mléka, cukru a dalších surovin, takže jediné, co vlastně zbylo stejné, je přidání vyšlehanách bílků na závěr:-)

Chia mouka není potřeba, dá se nahradit jinou moukou, v těstě vypadá jako mák. Stejně tak rýžový nápoj Zajíc se dá nahradit normálním mlékem.

Délka pečení se špatně odhaduje, každá trouba peče jinak, já ji pekla cca 50 minut.

Bublanina je vynikající, je vláčná, lehká. Meruňky jsem dala čerstvé a ty buchtě dodali šťavnatost. V kombinaci s kokosem prostě super.

Manžel ochutnal a prý takovou buchtu mám dělat častěji:-)

Komentáře k receptu Bezlepková bublanina s meruňkami

Tématické fráze: bublanina z rýžové mouky bublanina s meruňkami bezlepkova bublanina bublanina z kokosové mouky bezlepková bublanina recept piškotová bublanina s meruňkami bezlepková bublanina s třešněmi buchta z rýžové mouky bublanina z bezlepkové mouky ryzova bublanina bezlepkova buchta s merunkami recept na bezlepkovou bublaninu bezlepkove testo na bublaninu bublanina s ryzove mouky šáchorová mouka meruňkový koláč z rýžové mouky bublanina s meruňkama buchty bublanina s meruněk bublana merunka kokosová bublanina s meruňkami