Špaldové kváskové žemle

Suroviny

1 polévková lžíce kvásku
50 g celozrnné špaldové mouky
60 ml vlažné vody
220 g špaldové chlebové mouky
50 g celozrnné špaldové mouky
1 lžička soli
30 ml oleje
130 ml vlažné vody
lněné semínko

Postup přípravy receptu

  1. Kvásek , vodu a mouku promícháme, misku překryjeme folií a dáme na teplé místo. Necháme zrát přibližně 4 h.

  2. Ke zralému kvásku prosijeme oba druhy mouky, přidáme sůl, olej, vodu a vypracujeme hladké, vláčné těsto. Mísu opět přikryjeme folií a dáme na noc do lednice. Ráno vyndáme a ještě necháme při pokojové teplotě asi 3 - 4 h. Nebo nedáváme do lednice a necháme kynout asi 4h.

  3. Z těsta odebreme lžící kousky, vyjde to přibližně na 7 kusů. Uděláme malé bochánky, dáme je na plech vyložený pečícím papírem, nakrojíme, nebo použijeme raznici, opět zakryjeme folií a necháme ještě 1,5 hodiny kynout. Pak postříkáme vodou a posypeme lněnými semínky. Dáme péct do trouby vyhřáté na 230 °C, po 5 minutách snížíme teplotu na 200° a dopečeme přibližně 20 min. Během pečení ještě zastříkneme vodou.

Komentáře k receptu Špaldové kváskové žemle

Tématické fráze: špaldove housky kváskové kaiserky kváskové krekry kvaskove spaldove bulky kvaskove bagety spaldove špaldová mouka recepty špaldová mouka kvásek kváskové bagetky špaldové kváskové housky spaldova mouka do kvasku housy ze špaldové mouky kvaskove zemlicky špaldové housky z kvásku špaldové kváskové rohlíky kváskové špaldové večky recepty na kvaskove spaldove bagety žemle ze špaldové mouky slané pečivo ze špaldovy mouky špaldové kváskové kvaskove zmle