Listový závin se sezamovými semínky, s klobáskou a zelím

Ivace64 Kuchařka: Ivace64

Ostatní 2 názory

Suroviny

1 chlazené listové těsto - 500 g
1 vejce na potření
200 g miniklobásek (bílé, norimberské)
4 PL okapaného kysaného zelí
bylinkové pesto (libečkové) na potření těsta
drcený kmín
sezamová semínka na posypání
hladká mouka na vál
Recept si zatím oblíbil 1 kuchař

Postup přípravy receptu

  1. Na vále, posypaném hladkou moukou, rozválíme listové těsto. Těsto potřeme bylinkovým pestem a na střed těsta navršíme miniklobásky, které rozřízneme podélně a řezem dolů je položíme na těsto. Posypeme okapaným zelím. Zavineme a okraje těsta zahneme dospodu.

  2. Přeneseme na plech, který jsme potřeli studenou vodou. Závin potřeme rozšlehaným vejcem, posypeme sezamovými semínky a pečeme v předem vyhřáté troubě. Nejdříve pečeme závin, přikrytý alobalem na cca dobu 5 - 7 minut a dál pak závin dopečeme bez alobalu. Pečeme dozlatova.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 6 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Listový závin se sezamovými semínky, s klobáskou a zelím

Tématické fráze: závin plněný zelím a klobásou slaný listový závin se zelím a klobasou slaný závin z listového těsta se zelím závin se zelím a klobásou závin plněny zelím a klobásy listový závin s hlávkovým zelím slaný listový závin se zelím a s klobásou listovy zavin s kyselym zeli zavin s listového těsta se zelím a klobásou rolády z listového těsta se zelím a klobásou roláda se zelím a klobásou z listového těsta zavin z listoveho testa se zelim a klobasou roláda z listového těsta se zelím a klobasou roláda z listového těsta s klobásou