Podzimní müsli tyčinky

Suroviny

150 g jemných ovesných vloček s klíčky
1/2 hrsti vlašských ořechů
1 hrst lískových ořechů
2 lžíce sezamu
2 lžíce mandlových plátků
1 hrst sušených brusinek
1 hrst rozinek
asi 10 sušených meruněk
50 g másla
40 g hnědého cukru
2 lžíce medu
2 lžíce javorového sirupu
1 lžíce lněného semínka

Postup přípravy receptu

  1. Ovesné vločky, nasekané ořechy a oříšky, sezam, lněné semínko a mandlové plátky dáme na pánev a za stálého míchání necháme chvíli restovat. Směs musí jen jemně zrůžovět a zavonět.
    Vločky vypneme a přesypeme je do mísy, přidáme k nim brusinky, rozinky a nakrájené meruňky.

  2. Do pánve dáme máslo, hnědý cukr, med a javorový sirup. Zahříváme a mícháme, až se vše spojí a utvoří se bělavá hmota. Pánev vypneme a směs přidáme k vločkám, dobře promícháme a rozprostřeme do čtvercové misky, vyložené papírem na pečení. Povrch srovnáme a dobře umačkáme. Necháme asi 1 hodinu ztuhnout. Po této době nakrájíme na stejnoměrné tyčinky.
    Skladujeme je ve vzduchotěsné nádobě, aby nezvlhly.

Komentáře k receptu Podzimní müsli tyčinky

Tématické fráze: müsli tyčinky recept recept na musli tyčinky recepty na zdravé müsli tyčinky raw müsli tyčinky recept ořechové musli tyčinky domácí müsli tyčinky z ovesných vloček ořechové tyčinky recept musli tyčinky recepty pečení tyčinek ze semínek a ořechů ořechové misli tyčinky dietní domácí tyčinky musli recepty na zdravé müsli tyčinky podzimní orechove tycinky s musli ovesne musli bez lepku recept top recepty mušlí tycinky na musli tyčinky recept musli tyčinka recept mysli recepty recept na ořechové musli recepty musli tyčinky