Základní muffiny s medovo-skořicovou polevou

tyna_tynus Kuchařka: tyna_tynus

Doba přípravy: 30-40min 12 porcí Moučníky , Muffiny 0 názorů

Suroviny

Těsto:
250 g hladké mouky (na ovocné muffiny dejte 200 g hladké a 50 g polohrubé)
100 g cukru (s čokoládou uberte, s kyselým ovocem naopak přidejte)
2 lžičky prášku do pečení
špetka soli
vanilkový cukr
2 středně velká vejce
200 ml mléka (nebo 200 g jogurtu a trochu mléka)
85 g másla (rozpuštěného a zchladlého)
Poleva:
2 lžíce medu
trochu skořice
Recept si zatím oblíbil 1 kuchař

Postup přípravy receptu

  1. Tekuté ingredience v pokojové teplotě prošlehejte dohromady. Mixéru netřeba, stačí vidličkou. V jiné míse si promíchejte sypké ingredience a smíchejte obě směsi dohromady.

  2. Promíchejte lžící v těsto a naplňte formičky cca do 3/4. Já osobně plním formičky do plna. Mají pak pěkné čepice. Nejdůležitější je ale konzistence těsta, tekutější těsto by vám mohlo příliš vyběhnout, nahoře se spojit (hlavně v teflonové formě) a ještě se přichytit na formu. Řiďte se raději instinktem a osobní zkušeností.

  3. Těsto na muffiny je důležité nepřemíchat. Nesnažte se vyšlehat dokonale hladké těsto, je to opravdu kontraproduktivní.

  4. Pokud přidávám do těsta ovoce nebo čokoládu, přidávám je nejprve do moučné směsi, aby se ovoce nebo čoko obalila moukou. Neklesne tolik ke dnu košíčku. Na ovocné muffiny používám spíše teflonovou formu, kterou vymažu a vysypu a nepoužívám tolik papírové košíčky. Těsto se na ně zbytečně nalepí. S množstvím ovoce to ale stejně nepřehánějte, aby těsto nebylo příliš mokré a částečně nedopečené. Určitě by měla převažovat hmota těsta. Jestli se toho bojíte, klidně naplňte košíčky a ovocem těsto jen posypte. Je pak ale pravděpodobné, že na muffinech nevyskočí ona pověstná čepice.

  5. Peču při 180°C cca 20-25 minut. Troubu si dávám vyhřát 10-15 minut dopředu. Prostě po dobu, než stihnu nachystat těsto. Délka a teplota bohatě stačí. Jestli jsou muffiny nedopečené, stala se někde v Matrixu chyba.

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 13 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Základní muffiny s medovo-skořicovou polevou

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: čepice na muffinech základni těsta maffiny vanilkový

Zapomněl/a jsem heslo