Hovězí nudličky se sojovou omáčkou, žampiony a kapií

Suroviny 3 porce

425 g hovězích nudliček
sojová omáčka Tamari
olivový olej
krabička žampionů
3 kapie

Postup přípravy receptu

  1. Hovězí nudličky v misce zakapeme olivovým olejem a Tamari omáčkou. Dáme do ledničky a necháme odležet. Stačí hodina, ale můžeme je tam nechat i přes noc.

  2. Očištěné žampiony nakrájíme na čtvrtky a kapie na proužky.

  3. Rozpálíme pánvičku a dáme do ní maso z ledničky včetně šťávy z olivového oleje a sojové omáčky. Prudce osmahneme ze všech stran.

  4. Přidáme nakrájené žampiony a kapie. Promícháme, v případě potřeby podlijeme vodou a dusíme, než je maso i žampiony s paprikou měkké.

  5. Na závěr ochutnáme a případně dochutíme sojovou omáčkou.

  6. Podáváme s těstovinami, rýží, brambory.

Poznámka od kuchařky

Kapie můžou být v jakékoliv barvě, nejlepší je dát od každé jednu (červenou, žlutou a zelenou).

Sojové omáčky je lepší dát ze začátku míň, jak se maso naleží, vtáhne do sebe chuť. V případě potřeby je lepší dochutit až hotové jídlo, a pokud přidáváme sojovou omáčku i na závěr, nechat pár minut probublat.

Váha masa je orientační - je to jedno balení, samozřejmě množství se dá upravit.

Komentáře k receptu Hovězí nudličky se sojovou omáčkou, žampiony a kapií

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: hovězí nudličky na žampionech hovězí nudličky hovezi nudlicky se zampiony žampiony recepty hovězí nudličky recept omáčka se žampiony nudle s omáčkou hovězi nudličky recepty hovezi nudličky omacka tamari omáčkou hovězí nudličky marinované žampión jak upravit žampiony recept se žampiony hovězí recepty sojové nudličky recepty sojove nudlicky hovězí omáčka recepty sojové nudličky top recepty hovezi nudlicky s omackou sojové nudličky