Lasagne zapečené s rajčaty a mletým masem

Těstoviny Doba přípravy: 70 minut 1 názor

Těstoviny Doba přípravy: 70 minut 1 názor

Suroviny 6-7 porcí

1 balení lasagní (zn. Adriana)
1 plechovka krájených rajčat
tvrdý strouhaný sýr podle chuti
Masová směs:
800 g mletého masa
2 cibule
5 stroužků česneku
2 plechovky krájených rajčat
250 g Passata di Pomodoro
( pasírovaná rajčata)
oregano
tymián
bazalka
sůl
olivový olej

Postup přípravy receptu

  1. Na oleji restujeme na hrubo nakrájenou cibuli, přidáme česnek nakrájený na plátky. Potom přidáme mleté maso a vše za průběžného míchání, asi 10 minut, společně opékáme.

  2. Přidáme 2 plechovky krájených a 250 g pasírovaných rajčat, bylinky a sůl. Necháme 10 - 15 minut vařit bez pokličky.

  3. Do pekáčku dáme jako první vrstvu masové směsi, na ni dáme vrstvu lasagní, opět vrstvu masové směsi. Na masovou směs vždy dáme na drobno nakrájenou čerstvou bazalku. Pokračujeme až do zaplnění pekáčku, jako poslední skončíme vrstvou lasagní na ně dáme 1 konzervu krájených rajčat a opět posypeme bylinkami.

  4. Pečeme v troubě, vyhřáté na 180' na 20 minut, pak přidáme na hrubo nastrouhaný tvrdý sýr a zapečeme ještě dalších 15 minut.

Komentáře k receptu Lasagne zapečené s rajčaty a mletým masem

Tématické fráze: lazaně videorecept lasagne recept s mletým masem lasaně s mletým masem a rajčaty lazaně z rajcaty a mletým masem masová směs pomodoro videorecept na lasagne s mletým masem lazane s mletym masem a rajcaty z plechovky lasagne s rajčaty lasagne videorecept krajena rajčata v plechovce lasagne pasírovaná rajčata lazaně s mletymmasem a rajčatami lasagne rajcata v plechovce videorecept na zapečené špagety lasagne adriana lasane adriana lasagne s mozzarelou a masem lasagne adriana s masem lasagne adriana recepty lasagne s mletým masem,rajčaty a cuketou