Plněné kuřecí řízky (závitky)

Drůbeží maso Doba přípravy: max. 2 hodiny 0 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: max. 2 hodiny 0 názorů

Suroviny dle počtu řízků, v tomto případě 4

větší kuřecí řízky
anglická slanina (nebo šunka)
6-8 slabších párků (já použil párky Apetito,
ale každý si může dát takové, jaké má rád)
menší cibule
normální máslo
sůl
pepř
koření na drůbež
grilovací koření
hotová jíška (nebo mouka)
na zahuštění výpeku (není podmínkou)

Postup přípravy receptu

  1. Kuřecí řízky opatrně rozkrojíme "na motýla" (vznikne krásný velký řízek na závitek) a dáme pozor, abychom je neprořízli. Poté opatrně naklepeme, po obou stranách osolíme, trošku opepříme a posypeme kořením na drůbež. Poklademe anglickou slaninou (nebo šunkou), dáme překrojené párky, zabalíme a dáme do pekáčku .

  2. Závitky v pekáčku posypeme grilovacím kořením a poklademe plátky másla, cca půl cm silnými. Pekáček přiklopíme a dáme péct na 180°C, cca 1,5 hodiny. Během pečení závitky občas poléváme výpekem. Po cca hodině odklopíme pekáček a půl hodinky pečeme odklopené, nezapomínáme ale polévat, aby se maso nevysušovalo. Kdo chce, může na závěr zahustit šťávu (výpek) moukou nebo jíškou .

  3. Jako přílohu podáváme bramborovou kaši, brambory nebo mohou být i hranolky.

Poznámka od kuchařky

Je možné dát do závitků i menší plátek sýru, výpek (šťáva) tím dostane i trošku jinou chuť,nic tím nepokazíte a ničemu to nevadí. A na závěr ještě jedna omluva: na fotce s ingrediencemi chybí cibule; uvědomil jsem si to až ve chvíli, kdy jsem měl závitky zabalené - všem čtenářům se tímto omlouvám.

Komentáře k receptu Plněné kuřecí řízky (závitky)

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: kuřecí závitky plněný kuřecí řízek plněné kuřecí závitky plněné kuřecí řízky kuřecí stehení závitek kuřecí závitek kuřecí závitek plněný slaninou kuřecí závitky plněné plněný závitek z kuřecích stehenní řízky kuřecím stehenni řízek zavytek recept na plněné kuřecí závitky drůbeží závitek plněný plněné kuřecí řízky postup plnené kuřecí na řízky plněné kuřecí kuřecí závitky plněný kuřecí stehenní řízek závitek ze stehenních řízků zavitek plneny sunkou a slaninou plnene rizky zamecky kureci zavitek plneny