Pečená kuřecí stehna s anglickou slaninou

Drůbeží maso Doba přípravy: I s přípravou cca 2 hodiny 0 názorů

Drůbeží maso Doba přípravy: I s přípravou cca 2 hodiny 0 názorů

Suroviny Dle počtu stehen - v tomto případě 4

4 kuřecí stehna
anglická slanina (nebo něco podobného, co má kdo rád)
máslo
koření na drůbež
zauzená paprika
sůl
2 menší cibule

Postup přípravy receptu

  1. Stehna osolíme, posypeme kořením na drůbež a poklademe anglickou slaninou zespodu i navrch.

  2. Vložíme do pekáče, ve kterém máme předem na půlkolečka nakrájenou cibuli a vše trošku posypeme zauzenou paprikou. Naklademe plátky másla cca 0,5 cm silných, podlijeme troškou vody , přiklopíme druhým pekáčem a dáme asi tak na hodinu péct při 190 °C.

  3. Po hodině odklopíme pekáč a pečeme dále asi půl hodiny a střídavě poléváme výpekem. Po dopečení by měla být slanina křupavá a kuřecí stehna krásně šťavnatá. Jako přílohu můžeme mít hranolky, krokety, nebo vařené brambory. Pokud přílohu (myslím tím hranolky nebo krokety) polijeme malým množstvím výpeku (šťávy), nic tím nezkazíte (u vařených brambor kolik kdo má rád).

Komentáře k receptu Pečená kuřecí stehna s anglickou slaninou

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: pečené kuře se slaninou pecene kure s anglickou slaninou kuřecí stehna s anglickou slaninou pečené kuře s anglickou pečená krůtí stehna se slaninou pečená kuřecí stehna kuřecí stehna se slaninou kureci stehna se s anglickou slaninou pečené kuře na cibuli se slaninou kuřecí stehna na slanině kuře pečené s anglickou slaninou pečená anglická slanina kuřecí a anglická slanina pečené kuře na slanině kureci stehno se slaninou kuře pečené se slaninou zauzena kureci stehna kuřecí stehna s anglickou pečené kuřecí stehna s hranolkami kuře ze slaninou