Banánové placičky / palačinky

Sladká jídla Doba přípravy: 30 minut 1 názor

Sladká jídla Doba přípravy: 30 minut 1 názor

Suroviny 2 porce

2 banány
2 vejce
olej na smažení (minimální množství)
pánev s nepřilnavým povrchem
Dále dle chuti:
mletá skořice
kokos
banány
marmeláda
moučkový cukr
měkký tvaroh s cukrem

Postup přípravy receptu

  1. Banány rozmačkáme v hlubokém talíři vidličkou na kaši, přidáme vejce a vše dobře promícháme. Nepřidáváme mouku ani cukr. Přidat ale můžeme například trošku kokosu nebo skořice pro obměnu chuti.

  2. Rozpálíme pánev s nepřilnavým povrchem, na kterou můžeme přidat i pár kapek oleje. Použít můžeme například kokosový olej. Lžící nabíráme banánové těstíčko, které klademe v podobě placiček na rozpálenou pánev a smažíme z obou stran dozlatova. Otáčíme jen jednou, až když je strana zcela osmažená, pro lepší manipulaci.

  3. Smažení palačinek je trochu složitější, protože jsou větší a těsto je velmi křehké a nadýchané. Doporučuji vyzkoušet jen, pokud máte v ruce grif, pro obratný způsob otáčení palačinek ve vzduchu, bez obracečky a nedělat palačinky velké přes celou pánev..

  4. Zdobíme dle vlastní chuti, použít můžeme vše co dáváme na klasické sladké palačinky.

Komentáře k receptu Banánové placičky / palačinky

Tématické fráze: bananove palačinky bananove placicky recept banánové palačinky placicky z banánu nadychane banánové palačinky banánové placicky s kokosem jednoduché banánové palacinky jednoduché banánové placičky palačinky bez otáčení smažený banánové placičky zdravé banánové placky banánové palačinky s s kokosem palačinky bananove jednoduchý recept placičky s banánem recept zdravé sladké placičky s bananem zdravé bananove placicky jednoduché palačinky banánové banánová placička bananovo kokosové placičky recept na banánové palačinky