Kokosové cukroví /sušenky

Cukroví Pečené Doba přípravy: 1 den i s proležením, pečením a zdobením 0 názorů

Cukroví Pečené Doba přípravy: 1 den i s proležením, pečením a zdobením 0 názorů

Suroviny

Těsto:
300 g hladké mouky
100 g kokosu
100 g moučkového cukru
1 ks vanilkového cukru
220 g másla
1 vejce
Dále:
čokoládová poleva Ledové kaštany nebo čokoláda na vaření
strouhaný kokos
krém dle chuti - není nutný
moučkový cukr - není nutný

Postup přípravy receptu

  1. Hladkou mouku v míse smícháme s cukry a kokosem, přidáme změklé máslo a vejce. Vše vypracujeme v těsto, které necháme v chladnu přes noc proležet. Poté ho opět propracujeme a válíme z něj pláty silné cca 3- 4 mm, ze kterých vykrajujeme různé tvary, které přendaváme na plech s pečícím papírem a pečeme v předehřáté troubě na 160 stupňů dorůžova.

  2. Pokud máme rádi méně sladké cukroví, stačí po vychladnutí potírat kousky cukroví čokoládou nebo je v čokoládě z části máčet a před zaschnutím ještě posypat kokosem. Pokud máme rádi hodně sladké cukroví, můžeme ještě teplé kousky cukroví obalovat v moučkovém cukru a ukládat do krabičky. A v neposlední řadě můžeme kousky hotového cukroví slepovat máslovým nebo vařeným krémem, kdy vrchní díl dozdobíme dle vlastní chuti a fantazie.

Komentáře k receptu Kokosové cukroví /sušenky

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: cukroví z kokosové mouky kokosové cukroví sušenky z kokosové mouky sušenkové cukroví cukroví ze sušenek kokosky recept kokosové sušenky recept cukrovi s kokosove moucky recept na kokosky recept na cukroví z kokosové mouky kokosove cukrove cukrovi z kokosu cukroví s méně cukru sušenky s kokosovou moukou kokosove susenky recepr kokosové sušenky do strojku kokosové sušenky z mangem recept na kokosové sušenky vánoční cukrové z kokosové mouky cukrový ze sušenek