Čokoládová bábovka ze zakysané smetany

Moučníky Bábovky Doba přípravy: 70 minut 0 názorů

Moučníky Bábovky Doba přípravy: 70 minut 0 názorů

Suroviny 10 porcí

250 g zakysané smetany
200 g čokolády na vaření
150 g cukru krupice
1 ks vanilkového cukru
100 g změklého másla
3 ks vajec
250 g polohrubé mouky
1 ks prášku do pečiva
tuk a mouka na vymazání formy
moučkový cukr na posypání

Postup přípravy receptu

  1. Žloutky vyšleháme s cukry do pěny, přidáme změklé máslo, zakysanou smetanu(pokojová teplota), mouku s práškem do pečiva a vše řádně promícháme. Nakonec vmícháme tuhý sníh z bílků a na kousky rozlámanou(nasekanou) čokoládu.

    Těsto nandáme do dobře vymazané a vysypané bábovkové formy. Pečeme v předehřáté troubě na střední teplotu dozlatova. Před vyndáním vyzkoušíme špejlí, těsto se na ní nesmí lepit. Necháme trochu vychladnout a vyklopíme.

  2. Po vychladnutí pocukrujeme.

Komentáře k receptu Čokoládová bábovka ze zakysané smetany

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: výborná bábovka ze zakysané smetany cokoladova babovka ze zakysane smetany bábovka že zakysané smetany cokoladova babovka ze zakysanky bábovka se zakysanou smetanou a čokoládou bábovka se zakysané smetany cokoladova babovka se zakysanou smetanou babovka ze smetany bábovka s čokoládou zakysanou smetanou bábovka se zakysanou smetanou zakysana smetana s cokoladou babovka ze zakysane smetany a čokoládou máslová bábovka ze zakysané smetany bábovka s čokoládou a zakysanou smetanou čokoládové bábovka ze zakysané smetany čokoládova pena ze zakysané smetany recepty ze zakysané smetany zakysana babovka bábovka ze zakysané smeta ny a másla tvarohová bábovka bez mouky