Obracené plněné tousty

hosta Kuchařka: hosta

Doba přípravy: 10-15 minut 1 porce Pro začátečníky 1 názor

Suroviny

2 plátky toustového chleba
2 lžíce dušené zeleniny (mražené nebo čerstvé)
1 vejce
2 plátky sýra
sůl
pepř
kousek másla
Recept si zatím oblíbilo 11 kuchařů

Postup přípravy receptu

  1. Plátky chleba vykrojíme - opatrně vyřízneme velký čtverec tak, aby zůstal rantl široký cca 1 cm. Na pánvi rozehřejeme plátek másla a dáme na ni rámečky z chleba. Sundáme z ohně a naplníme.

  2. Dušenou ochucenou zeleninu, třeba zbylou od jiného jídla (nebo na cibulce čerstvě orestovanou pokrájenou barevnou papriku apod...) dáme do rámečků na pánvi, zalijeme vajíčkem rozšlehaným s troškou soli a pepře (na dva tousty stačí jedno vejce) a posypeme natrhaným nebo nastrouhaným sýrem.

  3. Navrch přimáčkneme vykrojený čtverec chleba a vrátíme na oheň. Opečeme z jedné strany, po chvíli lopatkou obrátíme a opečeme z druhé strany. Vajíčko a rozpečený sýr spojí zeleninu s chlebem a podle barevnosti náplně vytvoří efektní plněný toust.

  4. Je to rychlá a zas trochu jiná vydatnější snídaně či lehčí večeře.

Poznámka

Zdroj - viděla jsem postup někde na netu, možná na ChefClubu :D

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 119 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Obracené plněné tousty

  • Jana Pá Jana Pá

    Je to dobrá a rychlá svačinka-večeře, já to dělávala před xxx lety, jen jsem tam tenkrát nedávala tolik zeleniny, dnes už ji také dávám, takže :yes:

    Odpovědět

Tématické fráze: plněné tousty plněné toasty toast s vajíčkem plnene tousty s vajíčkem náplň do toustů vykrojený chleba ve ve vajíčku toust na panvi s vajickem chleba plneny vajickem obrácený chleba ve vajicku náplň na tousty plněný toast ve vajíčku toast recept jak udelat toasty plněné tousty ve vajíčku plněné tousty ve vajíčku obrácený chléb ve vajíčku jak udělat plněné tousty recept na plnene tousty toasty recepty obrácený vejce s chlebem