Skořicová srdíčka

Suroviny

kynuté těsto (nebo listové)
lžíce másla
lžíce skořicového cukru

Postup přípravy receptu

  1. Těsto rozválejte na sílu půl centimetru a vykrájejte kolečka, asi 8 cm v průměru. Potřete rozpuštěným máslem, posypte skořicovým cukrem a zarolujte.

  2. Pak přeložte v polovině, konce k sobě pevně přimáčkněte a vzniklý tvar do dvou třetin prokrojte (viz foto). Rozkrojené dílky rozevřete a srdíčka přesuňte na plech.

  3. Pečte v troubě, předehřáté na 160-170 st.C asi 10 minut, ještě horké můžete potřít máslem s rumem a pocukrovat.

Poznámka od kuchařky

Valentýn na obzoru ....

Tvarování jsem viděla někde na netu. Použila jsem postupně zpracovávané toto kynuté těsto https://www.toprecepty.cz/recept/37081-sedmidenni-..., ale určitě by šlo i z listového.

Komentáře k receptu Skořicová srdíčka

Tématické fráze: skořicova srdíčka skořicová srdíčka z listového těsta skořicové srdicka skoricove srdicka z listového těsta z listoveho testa skoricove srdicka skořicová srdíčka recept skořicová srdíčka recept kynutá skořicová srdíčka kynutá skořicová srdíck listive testo skoricova srdicka recepty vánoční skořicová srdíčka skořicová srdčka recept srořicová srdíčka skořicová srdíčka- recept skoricove srdicka z kynuteho testa srdíčka z těsta listova skořicová srdíčka skřicová srdíčka koricova srdíčka recept skořicové srdíčka