Vaječný sandvič ve formě (pečený v troubě)

Suroviny 1 porce

2 plátky toastového chleba
2 plátky šunky
2 plátky tvrdého sýru
2 vejce
sůl
olej na vymazání formy

Postup přípravy receptu

  1. Rozevírací formou vykrojíme z toastového chleba požadovaný tvar. Následně vykrojíme stejný tvar i ze šunky a tvrdého sýru. Formu složíme a vymažeme i po okrajích olejem.

  2. Úplně naspod formy položíme jeden plátek vykrojeného toastového chleba. Na něj položíme plátek sýru, na něj šunku a na ni rozklepneme jedno vejce, které maličko osolíme.

  3. Na vajíčko opět položíme šunku, na ni sýr a na něj rozklepneme druhé vejce, které opět maličko osolíme. Nahoru položíme druhý plátek toastového chleba.

  4. Formu položíme na plech na pečící papír, přikryjeme alobalem a dáme do trouby na cca 150 - 180 stupňů. Pečeme asi 30-35 minut - vejce by měla být hotová a sýr rozteklý. Poznáme to tak, že lehce nadzvedneme horní toastový plátek nebo prostě do něj píchneme párátkem). Horní plátek chleba se může trochu zvedat, tak buď to tak necháme a pak rovnou uvidíme, jak je na tom vejce a sýr nebo ho ještě předtím, než ho dáme do trouby, připíchneme párátkem a "připevníme".

  5. Formu opatrně otevřeme, sandvič vytáhneme ven a podáváme se zeleninovým salátem.

Poznámka od kuchařky

Sýr není třeba plátkový, klidně se můžou použít malé odřezky nebo nastrouhaný, jak jsem to udělala já, abych zlikvidovala zbytečky sýru po jiném vykrajování - v troubě se to stejně všechno rozpeče a speče dohromady.

Formička se dá použít jakákoliv, ale tak velká, aby se jí dal vykrojit tvar z toastového chleba. Já mám minisrdíčko, tak jsem ho využila na Valentýna :-)

Komentáře k receptu Vaječný sandvič ve formě (pečený v troubě)

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: vaječný chleba z trouba vaječný chleba vejce pečené v troubě recepty v troubě vajíčko pečené v troubě pečený vaječný chleba recept tvrdý chléb chléb s vejcem v troubě chléb vejce syr v troubě vaječný chleba v troubě vajecny chleba peceny