Vaječný sandvič ve formě (pečený v troubě)

Johanka128 Kuchařka: Johanka128

1 porce Slané pečivo 0 názorů

Suroviny

2 plátky toastového chleba
2 plátky šunky
2 plátky tvrdého sýru
2 vejce
sůl
olej na vymazání formy
Recept si zatím oblíbili 2 kuchaři

Postup přípravy receptu

  1. Rozevírací formou vykrojíme z toastového chleba požadovaný tvar. Následně vykrojíme stejný tvar i ze šunky a tvrdého sýru. Formu složíme a vymažeme i po okrajích olejem.

  2. Úplně naspod formy položíme jeden plátek vykrojeného toastového chleba. Na něj položíme plátek sýru, na něj šunku a na ni rozklepneme jedno vejce, které maličko osolíme.

  3. Na vajíčko opět položíme šunku, na ni sýr a na něj rozklepneme druhé vejce, které opět maličko osolíme. Nahoru položíme druhý plátek toastového chleba.

  4. Formu položíme na plech na pečící papír, přikryjeme alobalem a dáme do trouby na cca 150 - 180 stupňů. Pečeme asi 30-35 minut - vejce by měla být hotová a sýr rozteklý. Poznáme to tak, že lehce nadzvedneme horní toastový plátek nebo prostě do něj píchneme párátkem). Horní plátek chleba se může trochu zvedat, tak buď to tak necháme a pak rovnou uvidíme, jak je na tom vejce a sýr nebo ho ještě předtím, než ho dáme do trouby, připíchneme párátkem a "připevníme".

  5. Formu opatrně otevřeme, sandvič vytáhneme ven a podáváme se zeleninovým salátem.

Poznámka

Sýr není třeba plátkový, klidně se můžou použít malé odřezky nebo nastrouhaný, jak jsem to udělala já, abych zlikvidovala zbytečky sýru po jiném vykrajování - v troubě se to stejně všechno rozpeče a speče dohromady.

Formička se dá použít jakákoliv, ale tak velká, aby se jí dal vykrojit tvar z toastového chleba. Já mám minisrdíčko, tak jsem ho využila na Valentýna :-)

Přidat k oblíbeným Vytisknout recept


Pochutnali jste si? Sdílejte recept!

Poslat emailem

Recept sdílelo již 11 kuchařů a kuchařek

Ohodnoťte recept: Vaječný sandvič ve formě (pečený v troubě)

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: chléb vejce syr v troubě vaječný chleba v troubě vajecny chleba peceny

Zapomněl/a jsem heslo