Letní prošívaná deka

Suroviny

viz postup
4 žloutky
1 sklenice cukru
1/2 sklenice oleje
1/2 sklenice mléka
2 sklenice polohrubé mouky
1 prášek do pečiva
1 sklenice kokosové moučky
(4 bílky)
2 tvarohy
1 vejce
1 vanilkový cukr
2 lžíce cukru krupice
trochu pudinkového prášku
rybíz
maliny
borůvky

Postup přípravy receptu

 1. Utřeme 4 žloutky + 1 sklenice cukru ( sklenice 2 dl), přidáme 1/2 sklenice oleje nebo rozpuštěné hery + asi 1/2 sklenice mléka + 2 sklenice polohrubé mouky + 1 prášek do pečiva + 1 sklenice kokosové moučky.

 2. Nakonec vmícháme sníh ze 4 bílků.

 3. Můžeme dát na plech ( bude to dříve upečené, protože těsto je nižší), nebo na pekáč a ozdobně nastříkáme tvarohovou náplň.
  Náplň : 2 tvarohy ( dávám 1 kostku v papíře + jednu krabičku, 1 vejce, 1 van. cukr, 2 lžíce pískového cukru ( nebo podle chuti), trochu pudinkového prášku - vše umíchat.

 4. Naplnit mikrotenový sáček, kterému jsme ustříhly roh a do díry strčily ozdobnou špičku. Jde to krásně a nemusíte prát plátěnný pytlík.

 5. Do vzniklých čtverečků naskládáme ovoce, ovoce můžeme dle druhu pocukrovat, skvělý je rybíz, maliny, borůvky atd. Jde použít i zmražené. Pečeme na 180 stupňů.

  Recept je z nějakého kalendáře a v původním receptu bylo místo kokosu 100g mletých lískových oříšků, nebo se nemusí dávat nic, jen se dá víc mouky.
  Těsto by nemělo být moc tekuté, aby mřížky z tvarohu držely nahoře, nejlépe nedávat všechno mléko a pak případně ke konci dolít. Je to rychlé a moc dobré.
  Z 1/2 dávky si můžete udělat do koláčové formy.

Komentáře k receptu Letní prošívaná deka

 • janaka janaka(autorka receptu)

  mě taky, ty borůvky byly z mrazáku, tak se hodně rozpily a jahody nakrájený taky. Nejlepší je čerstvé drobné ovoce, pak to drží v těch čtverečkách;-)

  Odpovědět

 • Paprika Paprika

  :-O moc hezký, ale musím přiznat, že se mi víc líbí nezpečený :-D:-);-). + ;-)

  Odpovědět

 • Iljusa Iljusa

  tak Jani, zrovna jsem ti ho obdivovala na "mimibazaru" a tady je také - takže máš jedničku, na mimibazaru nejsem přihlášená 1*:yes:

  Odpovědět

 • vybusna vybusna

  jeeeej....ten je krasny

  Odpovědět

Tématické fráze: prošívaná deka recept prošívaná deka recept prošívaná deka letní recepty.cz recept prošívaná deka nejlepší prošívaná deka recept pudinková deka recepty prošívaná deka babovka prosívana deka deka ze ctverecku prošívaný koláč prošívané deky recepty-prošívaná deka top recepty prošívaná deka nejlepší prošívana deka prošívaná deka postup nejlepší recept na prošívanou deku recept prosivany deka prošívaná deka nejlepší recept recept na prošívaná deka