Zapečená kuřecí prsa s bramborami ve smetaně

Drůbeží maso Doba přípravy: 1 hodina 15 minut (včetně doby pečení) 1 názor

Drůbeží maso Doba přípravy: 1 hodina 15 minut (včetně doby pečení) 1 názor

Suroviny 4 porce

3 větší kuřecí prsní řízky
cca 8 ks středně velkých brambor
250 ml smetany ke šlehání
oblíbené koření na maso (používám směs Argentina)
menší lžička mleté uzené papriky
sůl, pepř
petrželka na ozdobu

Postup přípravy receptu

  1. Nejdříve omyjeme maso a každý prsní řízek rozkrojíme na 2 menší. Posypeme kořením Argentina (nebo jiným oblíbeným kořením na drůbeží maso). Brambory oloupeme a nakrájíme na asi 0,5 cm kolečka.

  2. Do zapékací misky o rozměru cca 20x30 cm nejdříve naskládáme první vrstvu brambor, které osolíme, opepříme a zlehka posypeme uzenou mletou paprikou. Na to pak rovnomerně poklademe okořeněné maso a znovu zopakujeme vrstvu brambor (osolených, opepřených a opaprikovaných). To vše zalijeme lehce osolenou a opepřenou smetanou ke šlehání.

  3. Zapékací mísu přikryjeme buď vrchním dílem nebo stačí i alobalem a pečeme cca hodinu při 180 °C, dokud maso i brambory nebudou zcela měkké a nevytvoří se na povrchu zlatavá kůrka. Na talíři pak zdobíme petrželkou nebo jinou oblíbenou bylinkou.

Poznámka od kuchařky

Kdo má rád sýr, může ještě před zapékáním horní vrstvu brambor posypat např. parmezánem nebo jiným tvrdým sýrem.

Komentáře k receptu Zapečená kuřecí prsa s bramborami ve smetaně

  • Nadja Nadja

    Je to naše oblíbené jídlo, přidávám ještě 2 vrstvy cibule a z koření dávám jen pepř a sůl.

    Odpovědět

Tématické fráze: zapečené kuřecí prsa zapečená kuřecí prsa na smetaně zapečená kuřecí prsa s brambory zapecene kureci prsa s bramborem zapečené kuřecí prsa s brambory zapečená kuřecí prsa s bramborem kuřecí prsa na smetaně kuřecí prsa zapečená s bramborem kureci prsa na smetane s brambory kuřecí prsa zapecena s brambory zapecene kureci prsa na smetane zapečené kure na smetaně kureci řízky zapečené ve smetane kureci prsa zapecene kuřecí prsa s bramborem zapecena kureci prsa s bramborami kuřecí zapečené brambory v smetanové zapečené kuře prsa s bramborem drůbeží prsa zapečené brambory zapečené kuřecí prsa zapečené ve smetaně