Ledový čaj a sirup z květů ibišku

Nápoje Doba přípravy: 1-5 hodin 0 názorů

Nápoje Doba přípravy: 1-5 hodin 0 názorů

Suroviny 2 litry (záleží na množstvví vody)

Ledový čaj:
2 l vody
4 lžíce sušených ibiškových květů
podle chuti meduňka, máta, citron, limetka
na doslazení med nebo nějaký sirup
lze i přidat rum
Sirup:
0,5 l vody
3 lžíce sušených ibiškových květů
500 g cukru - bílý nebo třtinový
1 lžička kyseliny citronové

Postup přípravy receptu

  1. Ledový čaj:
    Do hrnce jsem nalila vodu a dala ji vařit. Do vroucí vody jsem vložila květy ibišku. Krátce jsem je povařila a hrnec odstavila. Přidala jsem meduňku, citron a nechala deset minut stát. Po 10 minutách jsem čaj scedila a nechala vychladnout. Hotový čaj jsem přelila do skleněné lahve a dala vychladit. Do čaje můžete přidat rum, aby čaj dostal trochu ostřejší říz.

  2. Sirup:
    Do vroucí vody jsem vložila květy ibišku. Hrnec jsem odstavila, přiklopila a 1 hodinu jsem ibišek nechala vylouhovat. Po hodině jsem přisypala cukr, kyselinu citronovou, vše jsem promíchala a přiklopené jsem nechala za občasného promíchání stát 4 hodiny (cukr se rozpustí). Poté jsem sirup scedila a přelila do čisté uzavíratelné láhve.

Poznámka od kuchařky

Ibišek nejen krásně vypadá, ale má i skvělé vlastnosti. Snižuje krevní tlak či cholesterol. Je také vhodný pro diabetiky. Ibišek zlepšuje náladu, pomáhá při hubnutí, zlepšuje imunitu nebo uvolňuje menstruační křeče. Má vysoký obsah vitamínu C, provitamin A betakaroten, vitamíny B1, B6, niacin a důležité stopové prvky vápník, hořčík a železo. Působí silně močopudně.

Při přípravě nápojů nedávejte ibišku víc, než je uvedeno. Pokud by ho bylo příliš, nápoj by měl nahořklou chuť.

Videorecept: https://youtu.be/9pjRstfYkDk

Blog: https://dvevtroube.blogspot.com/2019/01/ledovy-caj...

Komentáře k receptu Ledový čaj a sirup z květů ibišku

K receptu nejsou žádné komentáře.

Tématické fráze: ibišek recepty ibiskovy caj recept recept nápoj z ibišku sirup z květů ybišku ibiškový sirup z květu ledový ibiskovy čaj ibiskovy kvet sirup recepty postup syrupu z ibiska ibišek sirup recept ibišek v receptech nápoj z ibišku ibišek lipový